Gmina Dębno. Nowe auto dla strażaków
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 17 czerwca 2019 21:17

Jakiś czas temu wójt, z rąk wojewody małopolskiego, Piotra Ćwika oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki odebrał kolejną w tym roku promesę. Tym razem z dofinansowania skorzystają strażacy z jednostki OSP w Jastwi. Dzięki pozyskanym środkom pochodzącym z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 250 tysięcy złotych, Jednostka OSP Jastew będzie mogła zakupić lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. – Nie mam najmniejszej wątpliwości, że praca strażaków jest ważna nie trzeba nikomu przypominać, ale bez odpowiedniego sprzętu, mimo szczerych chęci nie da się jej w pełni wykonywać. Dlatego wierzę, że nowy samochód ratowniczo-pożarniczy będzie dla Strażaków Ochotników z Jastwi ogromnym wsparciem w pełnieniu ich służby  – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Sprzęt dla OSP
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 czerwca 2019 20:03

Wójt Wiesław Kozłowski nie ma najmniejszych wątpliwości: jednym z kluczowych czynników przyczyniających się do skutecznej i sprawnej działalności Ochotniczych Straży Pożarnych jest sprzęt, którym strażacy posługują się podczas akcji do których wyjeżdżają. Nawet najlepszy strażak staje się bezsilny, gdy zawodzi sprzęt. Urząd Gminy Dębno ciągle stara się o pozyskiwanie kolejnych środków finansowych, które może przeznaczyć na doposażenie jednostek OSP działających na terenie gminy.

 
Koncert za zamku w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 czerwca 2019 20:01

Wielkimi krokami zbliża się lato i najkrótsze, a zarazem najcieplejsze noce! Zapraszamy na Muzealną Noc Świętojańską do Muzeum Zamek w Dębnie! W tym roku kwiatu paproci będziemy szukać w niedzielę, 16 czerwca od godziny 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W tym roku program muzealnej nocy będzie obfitował w moc atrakcji kulturalnych przygotowanych przez lokalnych twórców. Spotkanie rozpoczniemy spektaklem „Katarynka” w wykonaniu Grupy STONOGA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku wg scenariusza i reżyserii Agaty Podłęckiej.

 
Lewniowa. Warsztaty kulinarne
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 28 maja 2019 20:53

Niedawno w Domu Strażaka w Lewniowej odbyły się warsztaty kulinarne i żywieniowe. Wydarzenie zorganizowane zostało przez trenerów Banku Żywności w Krakowie, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Warsztaty poprowadziła trenerka i specjalista ds. edukacji pani Dorota Sokół, która wspólnie z uczestnikami przygotowywała takie potrawy jak: dwa rodzaje pasty z fasoli, brownie z fasoli, paszteciki z fasoli ze śliwką, pulpety z kaszy gryczanej i fasoli.

 
Wylicytuj broszę premier Szydło, wesprzyj Zuzię
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 27 maja 2019 11:09

61507159 417802485479439 334532683403100160 nBroszka ta zostanie zlicytowana podczas koncertu "Uratujmy Królewnę Zuzię". Mamy nadzieję, iż nie zabraknie ludzi o wielkim sercu, którzy podejmą licytację tego daru. Przyjdź na koncert, okaż serce i wesprzyj Zuzię! Aukcja odbędzie się w najbliższy piątek (31 maja) w szkole w Porąbce Uszewskiej, początek koncertu charytatywnego oraz aukcji o godz. 18.30.

 
Uratujmy Królewnę Zuzię. 1 maja w szkole w Porąbce Uszewskiej odbędzie się charytatywny koncert
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 23 maja 2019 23:36

31 maja w szkole w Porąbce Uszewskiej odbędzie się charytatywny koncert „Uratujmy Królewnę Zuzię”, dedykowany chorej na nowotwór kilkulatce z Dołów.

 
Niedźwiedza. Strażacki jubileusz
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 21 maja 2019 08:59

Ochotnicza Straż Pożarna w Niedźwiedzy była w tym roku gospodarzem Gminnego Dnia Strażaka. Wybór tej jednostki nie był jednak dziełem przypadku. – Razem z druhami z Niedźwiedzy świętowaliśmy bowiem zacny jubileusz: 70.lecie powstania tutejszej OSP – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. Aura w tym roku wyjątkowo sprzyjała druhom. W słoneczne sobotnie popołudnie obok budynku tutejszej remizy zgromadziły się wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Dębno oraz jednostki z sąsiednich gmin. We wspólnym pochodzie strażacy w asyście orkiestry dętej z OSP z Łysej Góry przeszli do Kościoła na mszę  świętą w ich intencji. Następnie udali się do letniego amfiteatru na oficjalną część uroczystości.

 
Dębno. Zagrają strażacy
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 13 maja 2019 17:47

Odwołany ze względu na warunki atmosferyczne oraz stan murawy IV Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Dębno z 1 maja 2019r. odbędzie się 19 maja 2019 roku. Turniej rozegrany zostanie na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Dębno, rozpoczęcie o godzinie 14:00. Organizatorem turnieju jest Urząd Gminy Dębno oraz zwycięzca poprzedniej edycji – Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Dębińskiej. Potwierdzenie uczestnictwa w turnieju prosimy składać do 15 maja, do godziny 15:00.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 89

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .