Reklama
Dębno. Za śmieci… taniej
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 16 stycznia 2021 00:52

Mamy dobrą informację dla mieszkańców gminy Dębno. Od 1 stycznia 2021 roku można skorzystać ze zwolnienia w części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku kompostowania bioodpadów w przydomowym kompostowniku. Właściciele domów jednorodzinnych posiadający kompostowniki, w których kompostowane są biodegradowalne odpady, mogą skorzystać z ulgi i uiszczać opłatę w wysokości 11,50 zł za osobę miesięcznie po spełnieniu następujących  warunków: wypełnienie nowej deklaracji i złożenie jej w Urzędzie Gminy Dębno, złożenie oświadczenia o posiadaniu kompostownika w punkcie „E” deklaracji.

 
Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 12 stycznia 2021 12:54

Nie ma wątpliwości, że był to bardzo trudny rok dla kultury. Pandemia sparaliżowała pracę jednostek kultury. Po- mimo tego 2020 Dębińskie Centrum Kultury zakończyło z niezwykle ważną inwestycją. Na jej realizację uzyskano dotację z programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Infrastruktura domów kultury 2020”. Efektem realizacji projektu „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębiń- skiego Centrum Kultury” jest właśnie ten nowy nabytek. To nowoczesna, przystosowana do różnych warunków, podłoża i nachylenia terenu scena, która będzie nieodzownym elementem wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych na terenie Gminy Dębno. Nowa scena posiada elektryczno-hydrauliczny sposób podnoszenia da- chu i poziomowania podłogi, sterowany pilotem. Jej rozmiary po rozłożeniu to: 8m x 6m x 5m, posiada dach profilowany (łukowy). Rama przyczepy zbudowana jest z profili stalowych, podparta na dwóch osiach, usta- wiana, poziomowana, dodatkowo zabezpieczona galwanizacją. Scena zawiera częściowo ruchome, rozkładane podesty sceniczne z możliwością regulacji wysokości, wykonanych z profili aluminiowych pokrytych atestowaną płytą antypoślizgową i wodoodporną.

 
Dębno. Budżet na 2021 rok uchwalony
WYDARZENIA - Dębno
środa, 06 stycznia 2021 21:04

Gmina Dębno jest bez wątpienia jedną z najdynamiczniej rozwijających się gmin w Małopolsce. Miliony złotych pozyskanych zarówno z funduszy unijnych, jak i krajowych, liczne inwestycje, działania o charakterze społecznym oraz kulturalnym, a także otrzymane nagrody oraz wyróżniania jednoznacznie potwierdzają tę tezę. Po kilkunastu latach marazmu, od 2015 roku obserwujemy dynamiczny rozwój gminy.

 
Gmina Dębno. Scena dla DCK
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 05 stycznia 2021 07:08

To był bardzo trudny rok dla kultury. Pandemia sparaliżowała pracę jednostek kultury. Pomimo tego 2020 Dębińskie Centrum Kultury zakończyło z niezwykle ważną inwestycją. Na jej realizację uzyskano dotację z programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Infrastruktura domów kultury 2020”. Efektem realizacji projektu „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębińskiego Centrum Kultury” jest właśnie ten nowy nabytek. To nowoczesna, przystosowana do różnych warunków, podłoża i nachylenia terenu scena, która będzie nieodzownym elementem wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych na terenie Gminy Dębno.

 
Sufczyn. Sprzęt dla druhów
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 03 stycznia 2021 15:08

Pod koniec tamtego roku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu i promesy dla dwóch jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Dębno.  Środki na ten cel gmina pozyskała z Funduszu Sprawiedliwości. Oficjalnego przekazania dokonała Marta Malec-Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego wraz z  Wójtem Gminy Dębno Wiesławem Kozłowskim. Obie jednostki OSP z nowym sprzętem ratującym zdrowie i życie ludzkie, będą  mogły efektywniej służyć naszej społeczności.

 
Dębno. Pomagamy dzieciom
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 01 stycznia 2021 17:13

Zmieniła się filozofia działania samorządu gminy Dębno. Z myślą o tych dzieciach z problemami powstała Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy. Gmina Dębno pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020, na rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy”. – Była to kwota ponad 219 tysięcy złotych, z czego 202 tysiące złotych to kwota otrzymanego dofinansowania.  Te pieniądze pozwoliły m.in. na zwiększenie z 30 do 45 liczby miejsc dla dzieci, które chciałyby skorzystać z oferty placówki, umożliwią zakup sprzętu m.in. tablicy interaktywnej i 10 laptopów. Część środków wykorzystana zostanie w celu zatrudnienia dodatkowej specjalistycznej kadry, tj. logopedy, psychologa, a także pedagoga i wychowawcy. Ponadto dzięki dofinansowaniu, w okresie realizacji projektu zostaną zorganizowane dodatkowe lekcje z matematyki, informatyki, a także z języka angielskiego – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Gmina uporała się z tym wyzwaniem
WYDARZENIA - Dębno
środa, 30 grudnia 2020 10:39

W sumie ponad 350 tysięcy złotych otrzymała, pod koniec tego roku, gmina Dębno w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. – Na wydanie tej kwoty mieliśmy półtora miesiąca, ale daliśmy radę – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski. Warto wspomnieć, że w tym roku samorząd pozyskał w sumie kilkanaście milionów złotych dotacji i subwencji krajowych i unijnych. Tylko w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych była to kwota ponad 5.5 miliona złotych.

 
Ekologiczna Gmina Dębno
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 29 grudnia 2020 00:54

Od pięciu lat gmina Dębno stawia na inwestycje ekologiczne. Dowodem uznania dla gminy było nagroda przyznana przed ponad rokiem, przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Spróbujmy zatem dokonać egzemplifikacji działań samorządu. W sierpniu 2020 roku gmina zakończyła montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej realizowanego w ramach zadania pn.: „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin województwa małopolskiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W ramach projektu wykonano montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach sześciu budynków użyteczności publicznej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 103

reklamamariola

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

pr022021

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .