Reklama
Gmina Dębno. Ambitne plany na nowy rok
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 21 stycznia 2020 15:28

Ponad trzynaście milionów złotych przeznaczyliśmy w ubiegłym roku na realizację  inwestycji. To jeden z wyższych wskaźników, nie tylko w powiecie brzeskim, ale i w całym regionie.  Wysokie tempo inwestycyjne przewidujemy także w 2020 roku. W tegorocznym budżecie zaplanowaliśmy bowiem na wydatki majątkowe aż 13 milionów złotych, ale ta kwota będzie zapewne znacznie wyższa, ponieważ w trakcie roku udaje się pozyskać nawet kilka dodatkowych milionów złotych – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

 
Jastew. Auto dla strażaków
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 18 stycznia 2020 13:29

L1050579Ponad czterysta tysięcy złotych kosztował lekki samochód pożarniczo – gaśniczy, który dzisiaj został przekazany druhom ochotnikom z Jastwi, w gminie Dębno. - Mam nadzieje, ze nie będziecie musili go zbyt często wykorzystywać. Cieszy mnie, ze kolejny pojazd, tym razem lekki, trafił do jednostki w naszej gminie. Pojazd ma doskonale wyposażenie. Prócz zbiornika na tysiąc litrów, jest w nim agregat prądotwórczy, wciągarkę, maszt oświetleniowy, pompę szlamowa oraz zbiornik z pianą – mówi naszej redakcji wojt Wiesław Kozłowski. Auto kosztowało 400899 złotych. 100 tysięcy złotych przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, tyle samo – sto tysięcy przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. 50 tysięcy złotych to dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina Dębno dopłaciła 150 tysięcy złotych. Nowe auto to Mercedes z 2019 roku. To drugi pojazd, który jest na stanie jednostki z Jastwi. Do tej pory tutejsi druhowie mieli do dyspozycji vw z 1993 roku. Obecny na przekazaniu pojazdu Wojciech Podleś z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku. - Jednostka OSP w Jastwi wyróżnia się w gminie i powiecie.

 
Dębno. Ferie w gminie
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 18 stycznia 2020 10:42

Ferie zimowe w gminie Dębno już coraz bliżej. Niezależnie od warunków pogodowych, dzieci oraz młodzież mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas uczestnicząc w półkolonii. Zapraszamy dzieci od lat 6, uczniów szkół podstawowych na Ferie Zimowe. Podczas ferii uczestnicy wezmą udział w animacjach rekreacyjno-ruchowych, grach terenowych, warsztatach artystycznych (teatralnych, plastycznych, muzycznych). Dodatkowym urozmaiceniem będą wyjazdy i spotkania profilaktyczne. Do dyspozycji uczestników będą odpowiednio wyposażone sale: muzyczna, taneczna, plastyczna, komputerowa, billardowo - klubowa. Zapewniamy: fachową opiekę, atrakcyjny program zajęć, dobrze wyposażone pracownie, drugie śniadanie.

 
Jaworsko. Nowa kuchnia w OSP
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 14 stycznia 2020 23:40

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworsku zyskał w ubiegłym roku nowe zaplecze gastronomiczne. Nowo wyremontowane pomieszczenie już służy nie tylko druhom ochotnikom z miejscowego zastępu, ale również innym instytucjom i stowarzyszeniom przy organizacji wydarzeń kulturalnych i promujących sołectwo. W ramach prac remontowo-budowlanych wykonano nową posadzkę, oświetlenie, a także instalację elektryczną. Zakres przeprowadzonych robót objął również wymianę stolarki drzwiowej oraz ułożenie płytek ściennych.

 
Gmina Dębno. Sprzęt dzięki rządowi
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 12 stycznia 2020 22:38

Polityka gospodarcza rządu Prawa i Sprawiedliwości doprowadziła do wzrostu dochodów państwa. Zmieniono także filozofię wydawania środków, które na konto Ministra Sprawiedliwości wpłacają sprawcy wypadków drogowych. Niedawno nowy samochód, pojazd typu Quad oraz sprzęt dla jednostek OSP w ramach wsparcia z Funduszu Sprawiedliwości – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski. Kwota przekazanego sprzętu wynosi niemal 500 tysięcy złotych.

 
Gmina Dębno. Więcej luksów
WYDARZENIA - Dębno
środa, 08 stycznia 2020 21:57

Ubiegły rok był dobry dla gminy Dębno  ramach rozbudowy sieci oświetlenia ulicznego w naszej gminie, końcem roku powstał nowy odcinek sieci energetycznej. W ramach realizacji zadania wykonano linę kablową oświetlenia ulicznego oraz zamontowano lampy na nowo wybudowanych słupach. Łączna wartość inwestycji wyniosła niemal 30 tys. złotych.

 
Do gminy Dębno zawitał Orszak Trzech Króli
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 06 stycznia 2020 22:11

b81559832 566805900534222 4018646108245852160 oJak przystało na monarchów, do Dębna dotarli na koniach. Mowa o królach, którzy uświetnili pierwszy w dziejach gminy Orszak Trzech Króli. Sprzyjało dosłownie wszystko: aura, liczna publiczność i świetna atmosfera. - W imieniu własnym, jak i organizatorów, serdecznie dziękuję wszystkich za udział w tym Orszaku. Dzisiaj, 6 stycznia wspólnie radowaliśmy się z narodzenia Bożej Dzieciny.Radosny korowód, który jest częścią ogólnopolskiej akcji, tym razem zawitał do naszej gminy. Cieszy mnie, że brały w nim udział całe, wielopokoleniowe rodziny. Dziękuję uczestnikom i dziękuję serdecznie organizatorom –  mówi naszej redakcji  Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

 
Dębno. Wyjątkowy Orszak Trzech Króli
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 05 stycznia 2020 00:00

W imieniu własnym, jak i organizatorów, zapraszam wszystkich na pierwszy w dziejach naszej gminy Orszak Trzech Króli. Spotkajmy się w poniedziałek, 6 stycznia by wspólnie radować się z narodzenia Bożej Dzieciny.Radosny korowód, który jest częścią ogólnopolskiej akcji, tym razem zawita do naszej gminy. Zapraszam do udziału wszystkich mieszkańców, całe, wielopokoleniowe rodziny, ale zapraszam także tych wszystkich, którzy w tym dniu będą przebywali u rodzin czy znajomych w naszym terenie – zachęca Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 103

reklamamariola

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

pr022021

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .