Reklama
Dębno. Apel wójta…
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 13 marca 2020 23:33

W związku z sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apeluję o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie zasad higieny. W przypadku złego samopoczucia, zwłaszcza gorączki, czy innych objawów grypopodobnych, powstrzymajmy się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami. Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem, w przypadku zaobserwowania u siebie objawów takich jak wysoka gorączka powyżej 39°C, kaszel, duszności, bóle mięśni, powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną w Brzesku (tel. 608 609 745) lub najbliższy oddział zakaźny w Dąbrowie Tarnowskiej (tel. 14 64 43 286).

 
Dębno. Już dzisiaj…
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 08 marca 2020 13:19

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się dzisiaj – w niedzielę, 8 marca 2020 roku o godzinie 18:00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.  Gwiazdą wieczoru będzie młody, ale znany już szerszej publiczności wokalista, finalista IV edycji programu X Factor, KUBA JURZYK.

 
Biadoliny Szlacheckie. Żołnierzom niezłomnym
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 01 marca 2020 22:38

Uroczysta msza w intencji ofiar II wojny światowej oraz morderstw dokonanych przez Sowietów i UB w latach 1944 – 1989 rozpoczęła dzisiejsze uroczystości Dnia Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Biadolinach Szlacheckich w gminie Dębno. Wybór tej miejscowości nie jest dziełem przypadku. Z Biadolin Szlacheckich pochodzi bowiem porucznik Kazimierz Rzepka, Cichociemny – jeden z najodważniejszych żołnierzy Armii Krajowej. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod miejscowy Dom Ludowy, gdzie jest wmurowana tablica ku czci tego bohatera. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy do zebranych zwrócił się wójt Wiesław Kozłowski. – Bez pamięci o przeszłości, bez kultywowania tradycji, nie ma narodu. Dlatego dobrze, że te wartości przekujemy młodemu pokoleniu. Żołnierze niezłomni, Żołnierze wyklęci oddali za wolną Polskę to co najcenniejsze, swoje życie. Dlatego na zawsze będą w naszych sercach – zapewniał wójt Wiesław Kozłowski. Warto dodać, że kwiaty złożyli samorządowcy, na czele z wójtem Wiesławem Kozłowskim, uczniowie, radni oraz rodzina Kazimierza Rzepki. Był też bukiet biało – czerwonych kwiatów od wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko.

 
Dębno. Milion na straże
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 lutego 2020 11:47

Nie znam gminy w regionie, która w jednym roku kupiłaby dwa nowe pojazdy dla ochotników, quad, remontowała remizy, przeznaczyła groś środków na gotowoścćbojową jednostek OSP. Wynika to z głebkiego przekonania, że takie są potrzeby. Na szczęście w ostatnich latach natura była dla nas łaskawa i nie doświadczyła nas zbyt mocno, ale nie zmienia to faktu, że jednostki OSP potrzebują nowoczesnego sprzętu, nowych aut. Musimy być przygotowani do niesienia pomocy mieszkańcom. Od kilku lat próbujemy – i to skutecznie – odrobić wieloletnie zaniedbania z tym związne. Dlkatego inwestjemy w jednostki OSP. Rzeczywiście przełom 2019 i 2020 roku obfituje w dobre wieści dla strażaków. Nowe auto otrzymały jednostki w Łysej Górze i Jastwi, quad trafiłd do Niedźeiedzy, a inny sprzęt do jednostek OSP. - mówi wójt Wiesław Kozłowski. Wszystkie wczęsniej wymienione zadania mogły zostać zrealizowane dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych: z Funduszu Sprawiedliwości, Województwa Małopolskiego oraz z Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To prawda tylko na wyposażenie jednostek OSP w sprzęt wydano w 2019 roku roku blisko milion złotych.

 
Dębno. Gmina seniorom
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 13 lutego 2020 23:31

Niedawno zakończył się kolejny kurs przeprowadzony w ramach projektu „Małopolski E-senior”. Brało w nim udział kilkunastu mieszkańców gminy Dębno, którzy ukończyli 65 lat. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Spotkanie zaczęło się od prelekcji funkcjonariusza policji - mł. asp. Rafała Młynarczyka na temat bezpieczeństwa osób starszych. Funkcjonariusz przedstawił seniorom metody działania oszustów ijak  unikać zagrożeń. Przestrzegał m.in. przed oszustami, którzy różnymi metodami okradają starszych ludzi także w sieci. Policjant starał się uświadomić słuchaczom jakie są najczęściej spotykane zagrożenia oraz jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach W ramach przeprowadzonego kursu seniorzy uczestniczyli w 15 spotkaniach, których celem jest aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze  kompetencji cyfrowych oraz rozwój umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Tematyką zajęć była obsługa tabletu, korzystania z Internetu, podstaw obsługi edytora tekstu, czy tez arkusza kalkulacyjnego oraz wielu innych zagadnień przydatnych przy korzystaniu z technologii informacyjnych.

 
Dębno. Najwyższa dotacja dla gminy w Małopolsce
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 04 lutego 2020 20:15

Jeszcze się nowy rok na dobre nie „rozkręcił”, a gmina Dębno może poszczycić się pierwszą, większą dotacją pozyskaną z budżetu województwa małopolskiego. Kwota ogromna, stanowiąca niewiele mniej niż inne gminy w regionie tarnowskim, wydają na inwestycje w ogóle. Mowa o kwocie blisko 1.7 miliona złotych, które w ramach dotacji unijnej, spłynie do gminy na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski samorząd szacuje, że całe zadnie będzie kosztowało około 2.5 miliona złotych. W styczniu Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał i zatwierdził projekty do dofinansowania w ramach konkursu gospodarki odpadami SPR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. W sumie środki trafią do 14 gmin w Małopolsce , w tym do trzech gmin z regionu tarnowskiego. Obok gminy Dębno dotację przyznano Skrzyszowowi oraz Szerzynom. Dodajmy, że w rozstrzygniętym niedawno naborze kwota dotacji jaką otrzymała Gmina Dębno jest najwyższa w całym Województwie Małopolskim. – To jest kolejny dowód na to, że przygotowujemy wnioski na najwyższym poziomie – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.

 
Biadoliny Szlacheckie. Senioralne spotkanie
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 01 lutego 2020 21:51

L1050740Blisko setka seniorów pojawiła się dzisiaj w Szkole Podstawowej w Biadolinach Szlacheckich na spotkaniu opłatkowo – noworocznym. Tradycyjnie już spotkanie rozpoczęło się specjalnym nabożeństwem. Fragment Pisma Świętego, nawiązujący do narodzin Jezusa, odczytał wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski. - Dzisiaj jestem w podwójnej, nawet potrójnej roli: najpierw ministranta, potem wójta i jeszcze kolędnika – żartował Wiesław Kozłowski. Ksiądz Antoni Gieroń, emerytowany, wieloletni proboszcz parafii w Biadolinach Radłowskich poświęcił opłatki, odmówił modlitwę. - To ostatni dzień, przed jutrzejszym świętem, kiedy w naszej tradycji możemy kolędować i łamać się opłatkiem. Wszystkim parafianom składam najserdeczniejsze życzenia. Potem było łamanie się opłatkiem i wszlekiego rodzaju serdeczności.

 
Sufczyn. Spotkanie KGW
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 25 stycznia 2020 20:57

L1050628Po raz kolejny gmina Dębno zorganizowała spotkanie osób, które na co dzień działają w Kołach Gospodyń Wiejskich. W tym roku gospodarzem imprezy było sołectwo Sufczyn, oczywiście wspierane mocno przez Urząd Gminy Dębno, z wójtem Wiesławem Kozłowskim na czele. Jakkolwiek spotkanie organizowały pani z KGW, nie oznacza to, że zabrakło na nim przedstawicieli brzydszej płci. Wójt Wiesław Kozłowski dziękował za wielkie zaangażowanie pań z KGW. Mówił, że to dzięki organizacjom kobiecym z KGW i bardziej męskim – OSP tętni życie w małych miejscowościach. Podkreślał, że zarówno KGW, jak i OSP i inne organizacje pożytku publicznego będą mogły liczyć na wsparcie i pomoc samorządu gminy Dębno.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 103

reklamamariola

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

pr022021

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .