Reklama
Dębno. W nocy mniej luksów
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 08 maja 2020 18:22

O północy lampy w gminie Dębno są już wyłączone. Powód: koronawirus i minimalny ruch po 12. w nocy. Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Dębno, w związku z trwającym stanem epidemiologicznym, istniejącymi zaleceniami dotyczącymi przemieszczania się oraz małym ruchem kołowym i pieszym, Rada Gminy Dębno podjęła decyzję o wyłączeniu w godzinach nocnych oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy.  

 
Dębno. Przedszkola czynne od czwartku
WYDARZENIA - Dębno
środa, 06 maja 2020 14:56

Otwarcie oddziałów przedszkolnych – „zerówek”, przedszkoli, dla dzieci rodziców pracujących, nastąpi 7 maja 2020 – mówi wójt Dębna Wiesław Kozłowski. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Jednocześnie informujemy, że otwarcie wymienionych placówek edukacyjnych nastąpi zgodnie z zachowaniem rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i GIS. Najbliższe dni będą dniami organizacyjnymi, podczas których placówki zostaną przygotowane i przystosowane do prowadzenia zajęć w bezpieczny sposób.

 
Gmina Dębno. Zabytek do remontu
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 02 maja 2020 00:00

Kaplica Jastrzębskich, jeden z najcenniejszych zabytków w regionie tarnowskim, która znajduje się na cmentarzu parafialnym w Dębnie zostanie gruntownie wyremontowana – informuje naszą redakcję wójt Wiesław Kozłowski, podkreślając, że w ramach konkursu, Ochrona Zabytków Małopolski 2020, tutejszy samorząd otrzymał 40 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.   

 
Gmina Dębno. Osiemset tysięcy złotych od premiera
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 24 kwietnia 2020 11:38

Blisko osiemset tysięcy złotych otrzyma samorząd na remont drogi gminnej w Dębnie. Całkowity koszt inwestycji powinien zamknąć się kwotą około 975 tysięcy złotych. Zatem dotacja stanowi aż 80 procent całego zadania.

 
Gmina Dębno. Dezynfekują przystanki
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 14 kwietnia 2020 22:49

To dobra wiadomość. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Dębińskiej, w związku z sytuacją epidemiczną, rozpoczęli dezynfekcję wiat przystankowych znajdujących się na terenie całej gminy. Dezynfekcja jest przeprowadzana na podstawie wytycznych jakie wydał Główny Inspektor Sanitarny.

 
Dębno. Laptopy od ministra cyfryzacji
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 09 kwietnia 2020 14:37

Dokładnie 70 tysięcy złotych pozyskała gmina Dębno na zakup laptopów z Ministerstwa Cyfryzacji. To pieniądze w ramach rządowej „walki ze skutkami pandemii koronawirusa. – Dzięki tej dotacji zakupimy w sumie 35 laptopów. Zdecydowałem żeby były to uradzenia nowocześniejsze, lepsze, szybsze. W końcu mamy XXI wiek. Urządzenia już zostały zamówione. Z naszych informacji wynika, że trafia do nas w okolicach połowy kwietnia. Firma, która na rzecz gminy realizuje to zamówienie, zadeklarowała, że będą one na stanie gminy pomiędzy 12 a 15 kwietnia. Już dzisiaj wiadomo, że laptopy trafią do trzech szkół w gminie Dębno. Zostaną przekazane niezwłocznie po tym, jak dotrą do Urzędu Gminy – zapewnia w rozmowie z nasza redakcją wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Odwołany Bieg po Flagę
WYDARZENIA - Dębno
środa, 08 kwietnia 2020 09:59

Jedna z największych imprez sportowo – rekreacyjnych w regionie tarnowskim, ale także przedsięwzięcie o charakterze narodowo – patriotycznym czyli Dębiński Bieg po Flagę, został oficjalnie odwołany. Tradycyjnie już imprez miała się odbyć na początku maja. Dodajmy, że Dębiński Bieg po Flagę, organizowany jest przez lokalne stowarzyszenie, we współpracy z samorządem gminy Dębno oraz Szkołą Podstawową w Woli Dębińskiej. Honorowym patronem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest wójt Wiesław Kozłowski. Bieg po Flagę to nie tylko promocja rekreacji, organizowana z myślą o całych wielopokoleniowych rodzinach, ale także impreza promująca patriotyzm oraz przypadający na 2 maja, Dzień Flagi. Stąd to wydarzenie organizowane jest na początku maja.

 
Rozmowa z Wiesławem Kozłowskim, wójtem gminy Dębno
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 03 kwietnia 2020 23:05

Ta rozmowa miała wyglądać inaczej. Oczywiście, gdybyśmy rozmawiali dwa – trzy tygodnie temu. Dzisiaj, w dobie pandemii koronawirusa, ogłoszonej przez Światową Organizację Zdrowia,  która ogarnęła cały świat, nie sposób, nie zapytać o to: jak gmina przygotowana jest do „walki” z tym śmiertelnym zagrożeniem?
Wdrożyliśmy wszystkie procedury zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Zdrowia. Zastanawialiśmy się na szczeblu gminy, co możemy jeszcze zrobić, by najbardziej jak to możliwe, zabezpieczyć mieszkańców naszej gminy przed zagrożeniem ze strony koronawirusa. Do niezbędnego minimum ograniczyliśmy kontakty z klientami Urzędu Gminy Dębno oraz podległych nam instytucji. I bynajmniej nie chodzi nam o samych pracowników urzędu, ale wszystkich mieszkańców naszej gminy. Sytuacja jest dynamiczna: dzisiaj tak na dobrą sprawę nie wiemy, w którym kierunku będzie zmierzała epidemia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 103

reklamamariola

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

pr022021

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .