Reklama
Porąbka Uszewska. Po latach pracy
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:05

W Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej odbyło się pożegnalne spotkanie Danuty Łazarz, zastępcy dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury do spraw bibliotek, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wspólnie z Dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury Łukaszem Przybyło złożyli Pani Danucie podziękowania za długoletnią, pełną zaangażowania i profesjonalną pracę w Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej.

 
Dębno. Zapłacisz kartą
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 31 października 2020 00:00

Już od najbliższego poniedziałku, 2 listopada w Urzędzie Gminy Dębno  uruchomione zostaną terminale za pomocą których można dokonywać płatności kartą płatniczą lub telefonem. Płatności będą odbywać się w urzędzie tak samo, jak w dowolnym sklepie wyposażonym w terminal.  Terminale są przeznaczone tylko i wyłącznie do realizacji zobowiązań wobec gminy tj.: podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, opłata skarbowa, opłata od zagospodarowania odpadów komunalnych, opłata za wynajem hali widowiskowo-sportowej.

 
Dębno. Nie będzie kwesty na cmentarzu
WYDARZENIA - Dębno
środa, 28 października 2020 01:09

Z powodu koronawirusa nie odbędzie się w tym roku tradycyjna kwesta na cmentarzu w Dębnie. Przypomnijmy, że oraganizowana od wielu lat zbiórka pieniędzy pozwoliła na odnowienie zabytkowych nagrobków, w tym kaplicy grobowej Jastrzębskich na cmentarzu w Dębnie. W tym roku byłaby to szesnasta już zbiórka. – Trudno byłoby sobie wyobrazić, by w takiej sytuacji organizować kwestę, narażać wolontariuszy jak i darczyńców. Nie możemy nikogo narażać. Oczywiście każdy kto chce może zasilić konto stowarzyszenia, które od lat 16 lat zajmuje się kwestą – apeluje wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Remont trwa
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 16 października 2020 18:58

Rozpoczęto prace remontowe  przy budynku tzw. „Organistówki” w Dębnie, w którym ma powstać Klub Senior +. Budynek  wskazany na działalność seniorów musi przejść gruntowną przebudowę. Modernizację rozpoczęto od prac rozbiórkowych.  W ramach inwestycji wyremontowane zostaną wszystkie wnętrza. Powstanie pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję spotkań, kuchnia, miejsce pełniące funkcję szatni oraz dwie łazienki. Wszystkie pomieszczenia będą dostosowane do osób niepełnosprawnych i z dysfunkcjami ruchowymi pozwalając tym samym na komfortowe korzystanie z pomieszczeń placówki.

 
Gmina Dębno pracuje nad nową strategią
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 02 października 2020 21:02

W budynku OSP w Sufczynie odbyły się II warsztaty strategiczne organizowane w ramach opracowywania nowej Strategii Rozwoju Gminy na lata 2021-2030. W konsultacjach, które prowadzili przedstawiciele FRDL MISTiA, uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele środowisk lokalnych z gminy Dębno: przedstawiciele Rady Gminy Dębno, dyrektorzy i nauczyciele szkół, przedstawiciele Urzędu Gminy Dębno, stowarzyszeń, sołectw, OSP oraz przedsiębiorcy lokalni.

 
Dębno. 17 października oficjalne otwarcie nowej hali sportowej
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 25 września 2020 11:42

Jej budowa kosztowała około 12  milionów złotych. Blisko połowę tej kwoty udało się jednak pozyskać ze środków rządowych oraz z PFRON. Jest bez wątpienia spełnieniem marzeń kilku pokoleń mieszkańców Dębna. Hala widowiskowo – sportowa, o której mowa, to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w Małopolsce. To największa w dziejach gminy, zarówno pod względem logistycznym jak i finansowym inwestycja – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

 
Dębno. Stypendia dla najlepszych
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 13 września 2020 00:00

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno, Wójt Gminy Dębno wręczył stypendia najlepszym uczniom za rok szkolny 2019/2020. W tym roku nagrodzonych zostało 36 najzdolniejszych uczniów naszej gminy. Otrzymali oni  stypendia za całoroczną pracę i uzyskane wyniki. Nagrody zostały przyznane podobnie jak w latach poprzedzających w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce oraz za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Podczas Sesji odbyło się również wręczenie trzem nauczycielom aktów nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego. Stypendia oraz akty nadania stopnia awansu wręczył Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno.

 
Koncert na zamku w Dębnie
WYDARZENIA - Dębno
środa, 02 września 2020 22:10

Zapraszamy na koncert holenderskiego Duetu NIHZ, który odbędzie się w sobotę, 12 września o godzinie 17.00. Muzycy wystąpią w Muzeum Zamek w Dębnie w ramach XXVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej. Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury i Integracji "Inter-Art". Muzeum Okręgowe w Tarnowie jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 103

reklamamariola

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

pr022021

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .