Reklama
Dębno. Gmina z kasą
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 22 grudnia 2020 00:00

W sumie ponad 3,4 mln złotych dotacji dostała Gmina Dębno w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki tym środkom finansowym zostaną zrealizowane inwestycje drogowe i kanalizacyjne w naszej gminie. Remontom zostaną poddane następujące odcinki dróg: Łysa Góra– Sufczyn-Rajsko do Zagórza oraz Niedźwiedza-Nowa Wieś. Znaczna część dotacji zostanie przeznaczona na budowę dalszego etapu kanalizacji sanitarnej tym razem dla Dębna, Jastwi i Porąbki Uszewskiej oraz modernizację oczyszczalni ścieków w Woli Dębińskiej. Jest to kolejna transza pomocy rządowej dla gminy Dębno w 2020 roku. We wrześniu gmina otrzymała blisko dwa miliony złotych. Warto dodać, że sąsiednie Brzesko tym razem nie otrzymało ani złotówki – bo wnioski tamtejszego samorządu były po prostu kiepskie.

 
Dębno. Klub Senior + czeka na lepsze czasy
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 17 grudnia 2020 10:16

Klub Senior + czeka na lepsze czasy – jest już gotowy, ale z powodu pandemii na razie nie będzie mógł służyć osobom po 65 roku życia. Niedawno dobiegły końca prace remontowe w budynku tzw. „Organistówki”, w którym powstał kolejny w gminie Klub Senior +. Przebudowane pomieszczenia zyskały nowoczesne, funkcjonalne wyposażenie i są w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek zmienił się nie do poznania. Wykonano m.in.: nowy dach, elewację, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną. Zmodernizowano instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Wewnątrz budynku Seniorzy otrzymali do swojej dyspozycji pomieszczenie służące jako sala spotkań, kuchnię, łazienkę wyposażoną w dwie toalety dla kobiet i mężczyzn oraz szatnię. Wszystkie pomieszczenia zostały nowocześnie umeblowane i oprzyrządowane.

 
Wola Dębińska. Bezpieczniej w centrum
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 08 grudnia 2020 11:38

Właśnie rozpoczęły się prace przy modernizacji drogi  w miejscowości Wola Dębińska od tzw. drogi Bieleckiej koło stadionu LKS ORZEŁ w kierunku Publicznej Szkoły Podstawowej. Zadanie wykonywane jest w ramach dotacji ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Aktualnie trwają prace przy frezowaniu starej nawierzchni drogi oraz przy budowie brakującej części chodnika.

 
Gmina Dębno. Klub Seniora + z dotacją
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 06 grudnia 2020 00:00

Klub Seniora + w Dębnie jest już prawie gotowy. – Prawie gotowy, bo została „drobna kosmetyka” i… oczekiwanie na lepsze czasy, kiedy pandemia koronawiursa będzie za nami – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt Wiesław Kozłowski. Jakkolwiek obiekt miał służyć osobom 65 plus już od stycznia 2021 roku, z powodu stanu epidemiologicznego, swoje „bramy” otworzy później.

 
Dębno. Najwyższa dotacja dla gminy w Małopolsce
WYDARZENIA - Dębno
środa, 18 listopada 2020 01:47

W ciągu dwóch lat zostanie wybudowany Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Woli Dębińskiej. – Ogłosiliśmy przetarg, prace powinny rozpocząć się wiosną 2012 roku. Na inwestycję mamy zabezpieczone środki – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.  Mowa o kwocie blisko 1.7 miliona złotych, które w ramach dotacji unijnej, spłynie do gminy na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski samorząd szacuje, że całe zadnie będzie kosztowało około 2.5 miliona złotych. Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał i zatwierdził w tym roku projekty do dofinansowania w ramach konkursu gospodarki odpadami SPR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. W sumie środki trafią do 14 gmin w Małopolsce , w tym do trzech gmin z regionu tarnowskiego. Obok gminy Dębno dotację przyznano Skrzyszowowi oraz Szerzynom.

 
Dębno. Podatek tylko na konto
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 16 listopada 2020 00:57

Tradycyjne inkaso czyli płatność podatku gotówką u sołtysów jest niemożliwa. – Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób starszych lubi taką formę płatności, ale w obecnej sytuacji epidemiologicznej, musieliśmy inkaso zawiesić – mówi Wiesław Kozłowski, wójt Gminy Dębno, który informuje podatników podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego lub płaconych w formie łącznego zobowiązania pieniężnego przez osoby fizyczne, o zmianach. Powyższa decyzja dotyczy poboru podatków przez inkasentów - sołtysów wyznaczonych uchwałą Rady Gminy z dnia 25 kwietnia 2019 r.

 
Dębno. Święto niepodległości w cieniu pandemii
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 06 listopada 2020 15:07

Żadnych uroczystości z okazji Dnia Niepodległości nie przewidują władze samorządowe gminy Dębno. Warto dodać, że w ostatnich kilku latach, oprócz uroczystości o charakterze religijnym i patriotycznym, we wszystkich szkołach organizowano wieczornice. Tradycją był także Turniej Sportowy oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wojskowych na Zamku w Dębnie. Z powodu pandemii wszystkie te uroczystości zostały odwołane. Włodarz gminy indywidualnie zamierza złożyć, w imieniu mieszkańców, wieniec kwiatów pod pomnikiem przy „starej czwórce” i zapalić symboliczny znicz. Jego zdaniem sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia organizowanie większych uroczystości.

 
Dębno. Wizyta tylko w uzasadnionym przypadku
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 03 listopada 2020 22:27

Koronawirus rozszalała się na dobre. Dlatego wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski  w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników Urzędu Gminy podjał decyzję, że  od 4 listopada 2020 r. zawieszona zostanie bezpośrednia obsługa interesantów, aż do odwołania, zarówno w Urzędzie jak i w jednostkach podległych, tj. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakład Usług Komunalnych – mówi wójt Kozłowski. Wszelkie sprawy urzędowe prosimy załatwiać drogą telefoniczną oraz e-mailowo. Kontakt e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 103

reklamamariola

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

pr022021

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .