Reklama
Złota. O prymat w gminie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:48

Na 1 września, na godzinę 15 zaplanowano Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Tym razem gospodarzem zmagań będzie Złota. Jak mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa, a zarazem szef struktur gminnych ZOSP RP w Czchowie zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest w szczególności: mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

 
Czchów. Gmina stawia na turystykę
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 15 sierpnia 2019 17:49

Kołem zamachowym w rozwoju gminy Czchów będzie turystyka – zapewnia burmistrz Marek Chudoba. Nie dziwi zatem, że od kilkunastu lat wszelkie działania samorządu, jak też organizacji pożytku publicznego, zmierzają w tym kierunku. Jego zdaniem działania gminy w całej tej kadencji będą uwarunkowane właśnie tym zagadnieniem. - Od wielu lat, konsekwentnie  realizujemy inwestycje turystyczne. W tym roku, w maju oddaliśmy do użytku odnowione i ubogacone wieloma atrakcjami zamkowe wzgórze. Przed nami kolejny etap odzyskiwania brzegu Jeziora Czchowskiego. Liczymy także na różuj partnerstwa publiczni – prywatnego. Za kilka lat znaczna część mieszkańców będzie utrzymywała się z turystyki – tłumaczy burmistrz Chudoba.

 
Czchów. Burmistrz delegatem
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 10 sierpnia 2019 00:00

Marek Chudoba i Włodzimierz Rabiasz zostali wybrani do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Powiecie Brzeskim. W głosowaniu mogli uczestniczyć płatnicy podatku rolnego i działów specjalnych produkcji rolnej znajdujący się na spisach wyborczych. Zgodnie z zasadami każda gmina może posiadać dwuosobowe przedstawicielstwo w izbie. W gminie Czchów ubiegało się o nie czterech kandydatów. W wyniku głosowania do Małopolskiej Izby Rolniczej na kolejną kadencję dostali się: Marek Chudoba z wynikiem 62 głosów; Włodzimierz Rabiasz z wynikiem 55 głosów. W głosowaniu udział brali również: Krzysztof Dzięciołowski (18 głosów) i Grzegorz Malaga (22 głosy).

 
Powstaje komitet – społeczny pod auspicjami wójta
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 30 lipca 2019 12:47

Wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek zamierza powołać komitet społeczny ds. opiniowania przebiegu alternatywnej drogi, dla drogi krajowej DK 75. Mowa oczywiście o przebiegu trasy przez teren gminy Gnojnik.

 
Czchów w powiecie brzeskim najwyżej w rankingach dochodów jednostek samorządu terytorialnego 2018 r.
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 30 lipca 2019 11:54

Czchów w powiecie brzeskim najwyżej w rankingach dochodów jednostek samorządu terytorialnego 2018 r. Tym razem w rankingu miast Czchów znalazł się w pierwszej setce na blisko 600 miast w Polsce. W rankingu wojewódzkim aż na 6 miejscu uplasował się Czchów z dochodem na jednego mieszkańca wynoszącym 3 656 zł.

 
Jurków. Rondo do remontu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 18 lipca 2019 19:17

Zapowiadają się „korki” na rondzie w Jurkowie, którego remont rozpoczął się wczoraj. Od kilku lat gmina Czchów zabiegała o wykonanie remontu. – Z naszej inicjatywy poprawiło się też bezpieczeństwo przy drodze Brzesko – Jurków – Nowy Sącz. Przez trzy miesiące, od marca do czerwca trwał remont fragmentu drogi. Efektem tego jest ponad półtorakilometrowy odcinek chodnika. Wartość zrealizowanej inwestycji opiewa na grubo ponad 2.3 miliona złotych – wylicza Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Czchów. Na zaproszenie harcerzy
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 16 lipca 2019 22:03

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie znani są nie tylko z ofiarnej służby na rzecz lokalnej społeczności. Często korzystają z zaproszeń i prezentują swoje umiejętności dzieciom i młodzieży. Tak było ostatnio. Przed kilkoma dniami odpowiedzieli na zaproszenie harcerzy wypoczywających na obozie w miejscowości Piaski Drużków, pojechaliśmy do miejsca ich obozowania, aby z nimi porozmawiać, pokazać sprzęt i wyposażenie lekkiego samochodu ratowniczego oraz zademonstrować jego działanie. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze i trwała aż do samego zmierzchu. Poniżej kilka zdjęć z tego spotkania – mówią nam czchowscy druhowie.

 
Czchów. Stolica małopolskiego jazzu
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 12 lipca 2019 00:00

Po raz dwudziesty organizujemy ten festiwal. W tym roku potrwa od 12 do 14 lipca. Przez kilka dni Czchów będzie stolicą jazzu. Zapraszam wszystkich na to przedsięzicie artystyczne. Kultura wysoka po raz kolejny zawita to miasteczka nad Dunajcem – zachwala burmistrz Marek Chudoba.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 63

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

dozpowtarr2019logo

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .