Reklama
Tworkowa. Strażakom funduje gmina
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 13 stycznia 2022 12:47

W 2021 roku gmina Czchów w ramach konkursu „Małopolskie remizy 2021” otrzymała dofinansowanie w kwocie 48 350,00 zł na kolejny etap realizacji zadania pod nazwą "Rozbudowa i przebudowa budynku komunalnego w miejscowości Tworkowa”. Powyższe zadanie polega na rozbudowie i przebudowie budynku o kolejne stanowis

 
Czchów. Prace do ZOL
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 27 grudnia 2021 00:00

Przed Bożym Narodzeniem dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czchowie, przekazały Państwa prace z konkursów "Świąteczny Upominek" oraz "Bożonarodzeniowe Pierniczki Szczęścia" do Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Czchowie.

 
Czchów. Ekologiczna gmina
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 16 grudnia 2021 18:33

Bardzo „niska emisja i smog” były tematem lekcji edukacyjnej skierowanej do uczniów klasy 7a z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie z Ekodoradcą Gminy Czchów. Podczas zajęć, w której wzięło udział 19 osób, rozmawiano o tym co szkodzi powietrzu, co je zanieczyszcza, jak temu zapobiec. Ekodoradca zaprezentował zebranym makietę pieca „kopciucha”, i na jego przykładnie wytłumaczył m.in. zjawisko niskiej emisji, smogu i pyłu zawieszonego. Ważną kwestią spotkania było przedstawienie szkodliwego wpływu smogu na zdrowie oraz dyskusja czym można palić w piecach a czym nie. Cieszy ogromnie fakt, że świadomość młodych ludzi z naszej gminy jest w tym temacie bardzo duża.

 
Spotkanie samorządowców. Tematem rozmowy była budowa drogi krajowej 75 Brzesko – Nowy Sącz
WYDARZENIA - Czchów
środa, 10 listopada 2021 00:00

Marszałek Małopolski spotkał się niedawno z włodarzami Czchowa – burmistrzem Markiem Chudobą oraz gminy Gnojnik – wójtem Sławomirem Paterkiem. Tematem rozmowy była budowa drogi krajowej 75 Brzesko – Nowy Sącz. 27 września został złożony wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie o wydanie decyzji środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Ten dokument otworzy możliwość rozpoczęcia prac budowlanych. Jednocześnie trwa debata z włodarzami gmin, przez które ma przebiegać nowa droga. Rozmowy trwają nieustannie, stąd moja dzisiejsza obecność na Sądecczyźnie. Mam nadzieję, że spokojny dialog doprowadzi do realizacji optymalnego wariantu trasy i m.in. dzięki temu nowo powstała droga usprawni transport i komunikację - mówi marszałek Witold Kozłowski.

 
Znamy wyniki rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Czchów
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 02 listopada 2021 21:07

Znamy wyniki rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Czchów z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2021 roku. Po zapoznaniu się z wynikami prac Komisji Konkursowej powołanej do oceny złożonych ofert w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Czchów z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2021 roku, wybrano – jako najkorzystniejsze – oferty kilku podmiotów – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Nowy parking przy kościele w Jurkowie
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 31 października 2021 13:24

W tym roku udało się zakończyć budowę parkingu przy kościele parafialnym w Jurkowie. W ramach prac prowadzonych w 2020 roku utwardzono teren oraz położono obrzeża na co wydatkowano kwotę 83 tys. złotych.
W ramach prac zakończonych w tym roku cały parking zyskał nową nawierzchnie z kostki brukowej a wartość poniesionych prac to 123 tys. złotych.  – Staramy się, by w każdej kadencji samorządu pojawiły się nowe parkingi. Po pierwsze przybywa pojazdów w gminie; po drugie – z roku na rok rośnie potok ruchu turystycznego, a tym samym coraz więcej osób przyjezdnych pojawia się w gminie, w zasadzie ten ruch trwa cały rok, z nasileniem od kwietnia do listopada. Dlatego  gmina inwestycje w nowe parkingi. Ten akurat został wybudowany przy kościele, ale to teren w ścisłym centrum Jurkowa, korzystają z niego nie tylko ci, którzy podjeżdżają w niedzielę i święta na nabożeństwa w miejscowej świątyni, ale także tętni on życiem w pozostałe dni tygodnia – ocenia burmistrz Marek Chudoba. Jak mówi włodarz gminy prace przebiegały bardzo sprawnie. – Parking pomieści kilkadziesiąt samochodów – wylicza burmistrz Marek Chudoba.

 
Marek Chudoba: Opracowanie budżetu gmin na 2022 rok będzie nie lada wyzwaniem
WYDARZENIA - Czchów
środa, 13 października 2021 00:00

Opracowanie budżetu gmin na 2022 rok będzie nie lada wyzwaniem dla burmistrzów i wójtów z regionu tarnowskiego – uważa Marek Chudoba, włodarz gminy Czchów. Jego zdaniem na kilka tygodni przed ustawowym obowiązkiem przekazania do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, planu przychodów i rozchodów środków gminy wydaje się być karkołomne, zważywszy na fakt, że gmina nie dysponuje wskaźnikami ani nie wie na jaka subwencję ogólną i oświatową może liczyć. – Problemem jest także to, że nie wiemy dokładnie le stracimy na podatku dochodowym od osób fizycznych. Tylko moja pobieżna kalkulacja wskazuje, że będzie to suma co najmniej 2.1 miliona złotych. Czy te środki zrekompensują dotację z Polskiego Ładu? Kiedy trafia na nasze konto? Czy będą dzielone sprawiedliwie – to pytanie, na które – zdaniem burmistrza Czchowa, ano i on, ani wszyscy inni samorządowcy w regionie nie znają odpowiedzi.

 
Czchów. Rząd wprowadził, gmina musi realizować
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 04 października 2021 20:39

Każdy właściciel posesji ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dot. źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, o mocy do 1 MW. Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r. w całej Polsce, na właścicieli lub zarządców budynków oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych został nałożony obowiązek zgłaszania deklaracji do systemu CEEB. Wynika on z ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków. Deklarację można złożyć w formie papierowej – wypełniony dokument (do pobrania na dole strony) można wysłać listem lub złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Czchowie; drogą elektroniczną - na stronie https://zone.gunb.gov.pl/. Forma ta, wymaga uwierzytelnienia tożsamości za pośrednictwem Węzła Krajowego (Profilem Zaufanym, eDowodem lub za pośrednictwem tzw. węzła komercyjnego mojeID systemu banku). Zachęcamy do korzystania z tego sposobu składania deklaracji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 76

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .