Powiat Tarnowski. Nagrody starosty i prezydenta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 15 listopada 2019 00:05

Niedawno, podczas wspólnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego, która odbyła się w tarnowskim ratuszu, z okazji obchodów 101. rocznicy wyzwolenia Tarnowa spod zwierzchności zaborcy, wręczone został Nagrody imienia Tadeusza Tertila. Tegorocznej edycji konkursu przewodniczył Tomasz Stelmach, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego. Nagroda jest przyznawana absolwentom uczelni wyższych za prace poświęcone tematyce Tarnowa lub Powiatu Tarnowskiego. Komisja konkursowa składała się z przedstawicieli Rady Miejskiej w Tarnowie, Rady Powiatu Tarnowskiego oraz reprezentantów uczelni, które zgłosiły do konkursu swoich studentów.

 
Wojnicz. Nowe stroje dla Orkiestry Dętej Miasta Wojnicz
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 13 listopada 2019 00:00

Orkiestra Dęta Miasta Wojnicz otrzyma nowe stroje reprezentacyjne w ramach pozyskanych środków w formie dotacji celowej na doposażenie orkiestr dętych z województwa małopolskiego. W Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" ogłoszono wyniki dwóch konkursów: Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 oraz Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 - NA START. Konkursy miały na celu wsparcie rozwoju i promocję twórczości orkiestr dętych z terenu Małopolski. Podczas wydarzenia wicemarszałek Łukasz Smółka, Anna Pieczarka z zarządu województwa oficjalnie przekazali gminie Wojnicz symboliczny czek gwarantujący dofinansowanie w wysokości 10 000,00 zł na realizację zgłoszonego zadania pn. „Zakup strojów reprezentacyjnych dla Orkiestry Dętej Miasta Wojnicz”.

 
Powiat Tarnowski. Kolejna dotacja
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 listopada 2019 17:12

Niedawno w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma odebrał z rąk Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika promesę na zadanie związane z remontem drogi powiatowej Niwka - Bobrowniki Małe w miejscowości Bobrowniki Małe. Promesa opiewa na kwotę 777 tys. zł i pokryje 80 procent wartości zadania. Środki pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i zostały przyznane w ramach podziału funduszy przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Łącznie wyremontowane zostanie blisko 1,5 km drogi.

 
Czworo wiceministrów z regionu tarnowskiego?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 07 listopada 2019 21:57

Wiele wskazuje na to, że Piotr Sak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, znany tarnowski adwokat, w przeszłości radny Rady Miejskiej w Tarnowie (2014 - 2019), a w latach 2010 – 2014 także radny sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, zostanie sekretarzem stanu w resorcie sprawiedliwości. Jak dowiedziała się nasza redakcja, jego nazwisko „pojawia się” w dyskusji o składzie nowego rządu. Nasz informator twierdzi, że będzie jednym z trzech wiceministrów: obok Michała Wójcika i Sebastiana Kalety.

 
Region Tarnowski. Minister zaprasza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 07 listopada 2019 21:54

W Warszawie odbędą się społeczne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości z udziałem Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. - Będą miały charakter społeczny. Zaplanowano je w przededniu Narodowego Święta Niepodległości. Zachęcam do wspólnego świętowania. Spotkajmy się 10 listopada o godz. 19.00 w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela, gdzie odbędzie się Msza Święta. Potem około godz. 20.30 z placu Zamkowego wyruszy Marsz Pamięci, który przejdzie na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego – mówi wiceminister zdrowia, poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Minister apeluje także o wywieszenie biało-czerwonych flag na 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Sto lat w historii kraju to niedużo, w życiu człowieka to już sporo. Dlatego, jeżeli potrafimy być razem, to tą wartością możemy tylko i wyłącznie zarażać innych i przekazywać ją następnym pokoleniom, że to, co jest wspólne to naród, państwo razem budowane dla naszych młodszych pokoleń. Każdy obywatel powinien wywiesić polską flagę, która powinna być widoczna przynajmniej do 11 listopada. - Zachęcam nie tylko do wywieszania flagi, ale także udziału w uroczystościach z okazji 11 listopada, w naszych małych Ojczyznach: gminach czy powiatach – mówi wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 
W Wojniczu podpisano umowę na odbudowę dróg gminnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 listopada 2019 21:21

Do końca roku mają zostać wyremontowane nawierzchnie asfaltowe, które uległy zniszczeniu w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych w Więckowicach, Olszynach i Dębinie Zakrzowskiej. 6 listopada w urzędzie miejskim w Wojniczu podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Odbudowa dróg gminnych po wystąpieniu intensywnych opadów atmosferycznych w 2019 r. w miejscowości Więckowice, Olszyny i Dębina Zakrzowska gm. Wojnicz.”.

 
Zakliczyn. Przywracanie dobrego stanu infrastrukturze drogowej
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 06 listopada 2019 21:20

W sumie 704 tys. zł otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji samorząd gminy Zakliczyn na remont dwóch odcinków gminnych dróg – we Wróblowicach i Dzierżaninach. Promesę z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika odebrał w Tarnowie burmistrz Dawid Chrobak. Po raz kolejny w tym roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał małopolskim jednostkom samorządu terytorialnego promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Tym razem wsparcie o łącznej wysokości prawie 2,2 mln zł uzyskały gminy Ryglice, Zakliczyn, Żabno oraz powiat gorlicki. Uroczystego przekazania promes dokonał wojewoda Piotr Ćwik podczas spotkania w Tarnowie.

 
Wojnicz. Remont sal lekcyjnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 05 listopada 2019 22:28

Zakończył się remont sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej w Wojniczu. Powstała nowa pracownia językowa i informatyczna. - to jest kolejny dowód na to, że oświata jest dla mnie przysłowiowym „oczkiem w głowie” - zapewnia burmistrz Tadeusz Bąk. W ramach projektu „Małopolskie Talenty” gmina Wojnicz zrealizowała remont dwóch pomieszczeń lekcyjnych w Szkole Podstawowej w Wojniczu, które zostały adaptowane na pracownie językową i informatyczną.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 59

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .