Gmina Tarnów. Mania Pomagania
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 16 lipca 2019 22:02

Już po raz siódmy w Koszycach Małych odbył się koncert charytatywny „Mania Pomagania”, którego celem jest pomoc dzieciom z regionu tarnowskiego, potrzebującym wsparcia finansowego w kosztownym leczeniu i rehabilitacji. Akcję wsparli Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń, którzy byli obecni na tym wydarzeniu. Tym razem zbierano pieniądze dla dwójki rodzeństwa - trzyletnich bliźniaków Igorka i Wiktorka z Woli Rzędzińskiej oraz czteroletniej Elenki i jej dwuletniego braciszka Danielka z Zawady. Wydarzenie rozpoczęło się zmaganiami sportowymi. Następnie były koncerty orkiestr dętych i młodych talentów. Przygotowano ciasta domowego wypieku, był staropolski bigos, można było zmierzyć sobie ciśnienie i wykonać niektóre badania, wziąć udział w konkursach z nagrodami.

 
Zakliczyn. Starosta i burmistrz repatriantom…
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:08

Po latach oczekiwań w końcu w Ojczyźnie. Niedawno starosta Tarnowski Roman Łucarz, etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach oraz burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak złożyli wizytę rodzinie repatriantów, Państwu Buss, potomkom polskich zesłańców z Kazachstanu, którzy od kilku tygodni mieszkają w  Charzewicach. Pani Nadieżda Buss przyjechała z Kazachstanu do zakliczyńskiej gminy wraz ze swoim synem Andrzejem i synową Kristiną. Wcześniej w Polsce - w Koszycach Małych w Gminie Tarnów, zamieszkał z żoną i dziećmi drugi syn Pani Nadieżdy - Siergiej. W Kazachstanie wciąż jest jeszcze jej córka i dwoje wnuków.  - W imieniu całej społeczności Powiatu Tarnowskiego, a także władz powiatowych, pragnę gorąco powitać Was na Ziemi Tarnowskiej. Cieszymy się z Państwa obecności wśród nas, a także z tego, iż stajacie się naszymi sąsiadami - powitał Starosta Tarnowski rodzinę repatriantów. - Zapewniamy o naszej przyjaźni i życzliwości. Mamy nadzieję, iż będziecie traktowali to miejsce, jak Wasz prawdziwy dom. Ze swojej strony deklaruję, iż wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Zakliczyn, Panem Dawidem Chrobakiem, uczynimy wszystko, aby tak właśnie było - podkreślił Roman Łucarz.

 
Ciężkowice. Wygodny i nowoczesny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:07

O dwa nowe parkingi wzbogaciła się gmina Ciężkowice. Inwestycja została zrealizowana w dwóch częściach : Część I- Budowa parkingu Park&Ride i Bike&Ride w rejonie węzła przesiadkowego Rynek w miejscowości Ciężkowice. Część II- Budowa węzła przesiadkowego przy stacji kolejowej SKA wraz z parkingiem Park&Ride w miejscowości Bogoniowice. Przy tym węźle przesiadkowym i parkingu oprócz budynku z sanitariatami będzie funkcjonowała stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz automat obsługujący Małopolską Kartę Aglomeracyjną. Karta MKA i Aplikacja mobilna iMKA służą jako nośniki biletów i uprawnień do usług oferowanych przez instytucje i organizatorów współpracujących w ramach MKA.

 
Imprezowe lato w Wojniczu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 12 lipca 2019 13:01

To będzie imprezowe lato w Wojniczu. Władze gminy i miasta na najbliższe miesiące przygotowały szereg kulturalnych wydarzeń. Cały cykl wydarzeń rozpocznie Kino Plenerowe w Parku Miejskim w Wojniczu, które odbędzie się 13 lipca. Dzień później, 14 lipca zaplanowane zostały zawody rowerowe „Dare 2b MTB Maraton Wojnicz 2019”. Ten maraton to idealne połączenie rodzinnej rozrywki i zabawy z prawdziwą kolarską rywalizacją. Przygotowany został z myślą o zawodnikach zarówno tych bardzo doświadczonych, prezentujących wysoki poziom sportowy, jak i najmłodszych, dopiero poznających smak rowerowej przygody.

 
Stanisław C., były dyrektor stadniny w Regietowie z zarzutem za gwałt
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 11 lipca 2019 11:17

Prokuratura w Staszowie postawiła Stanisławowi C., 71-letniemu byłemu dyrektorowi Stadniny Koni Huculskich Gładyszów w Regietowie, mieszkańcowi Brzeska, byłemu radnemu miejskiemu zarzut gwałtu na 19-letniej praktykantce, mieszkance powiatu gorlickiego. Do zdarzenia miało dojść w nocy z 13 na 14 czerwca. Stanisław C. został we wtorek przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do zarzuconego mu czynu. Otrzymał zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania i kontaktów z pokrzywdzoną. Ma też zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. złotych.

 
Powiat Tarnowski. Umowy z PFRON
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 10 lipca 2019 21:04

W sumie blisko 264 tys. zł trafi do Powiatu Tarnowskiego w związku z realizacją projektów z Programu wyrównywania różnic między regionami, przyznanych przez Oddział Małopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Umowy na dofinansowanie projektów w ramach tego programu podpisane zostały w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, w obecności Wiceminister Zdrowia, Józefy Szczurek-Żelazko. - Ogólna wartość wszystkich czterech projektów, które zostaną dofinasowane w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III wynosi prawie 450 tys. złotych - informuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Dofinasowanie ze środków PFRON to blisko 264 tys. zł.

 
Wojnicz. Inwestycje priorytetem rozwoju Gminy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 10 lipca 2019 20:57

wojnicz1W bieżącym roku samorząd wojnicki, wzorem poprzednich lat, nie zwolnił tempa prac w sferze inwestycji i sukcesywnie realizuje kolejne. Świadczyć mogą o tym zakończone, a także nadal realizowane projekty inwestycyjne, pozyskane nowe środki zewnętrzne, złożone wnioski o dofinansowania i dobra współpraca z instytucjami. O tempie rozwoju świadczy również fakt, że w ostatnich latach gmina pozyskała 8,5 mln zł funduszy zewnętrznych.

 
Józefa Szczurek – Żelazko: Polityka społeczna rządu nakręca gospodarkę
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 03 lipca 2019 20:51

Od 1 lipca 2019 roku można już składać wniosek o wypłatę 500+ na pierwsze dziecko. – Osoby, które złożą wniosek szybko, pieniądze z wyrównaniem otrzymają już we wrześniu – zapewnia naszą redakcję poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 49

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .