Reklama
Internetowe Konto Pacjenta daje wiele możliwości

ikp2Internetowe Konto Pacjenta, bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia, dostępna na pacjent.gov.pl, to rodzaj bramy do cyfrowych usług w ochronie zdrowia: elektronicznych recept czy e-skierowań. Z IKP pacjent może skorzystać w dowolnym miejscu i czasie na komputerze, tablecie lub smarftonie z dostępem do Internetu. Aby zalogować się do swojego konta, trzeba mieć profil zaufany. Radzimy, jak  przejść ten proces.

Jak pokazują statystyki mieszkańcy woj. małopolskiego coraz liczniej przekonują się do cyfrowych rozwiązań w ochronie zdrowia. W systemie jest już prawie 1 100 lekarzy, którzy dotychczas wystawili prawie 400 tys.  e-recept, a z tych skorzystało około 80 tys. pacjentów.

 
Pławna. Uczcili pamięć bohaterów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 17 września 2019 23:10

Uroczystości związane z 75. rocznicą Akcji pod Pławną w gminie Ciężkowice rozpoczęły się tradycyjnie przed pomnikiem poświęconym poległym partyzantom i zamordowanym przez Niemców mieszkańcom Zborowic-Zawodzia. Burmistrz Zbigniew Jurkiewicz powitał kombatantów i weteranów, posłów, przedstawicieli władz powiatu tarnowskiego, Sejmiku Województwa Małopolskiego, radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli sołectw, szkół i instytucji z terenu gminy, strażaków. Powitał także Księży Parafii Zborowice, poczty sztandarowe i Orkiestrę Dętą OSP im Jana Muchy. Słowa powitania skierował do licznie zgromadzonych przed pomnikiem mieszkańców Zborowic- Zawodzia oraz tych wszystkich, którzy swoja obecnością zapragnęli uczcić pamięć poległych. W swoim wystąpieniu powiedział między innymi:

 
Gromnik Święto wina
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 17 września 2019 23:09

Już po raz VIII w Gromniku odbyło się Pogórzańskie Święto Wina i Miodu. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń wielu winiarzy i gospodarstw pasiecznych. Na placu amfiteatru letniego prezentowało się aż 19 stoisk z różnorodnymi winami, od wytrawnych po słodkie, od białych po czerwone oraz 3 stoiska z miodami. Obecne były także stoisko z pysznymi potrawami regionalnymi, przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich „DWORZANIE” z Gromnika, stoisko z  serami podhalańskimi, rękodziełem, rzeźbą, malarstwem, stoisko z biżuterią, naturalnymi kosmetykami, octami pełnymi probiotyków, oraz wiele atrakcji  dla dzieci. Koło łowieckie „Bór” częstowało gulaszem z dziczyzny i wyrobami z dzika. 

 
Tarnów. Umowa na wymianę ambulansu podpisana
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 16 września 2019 21:53

wymiana ambulansu 2019 1W Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu nowego ambulansu dla tarnowskiego pogotowia. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, trafi on do fili PSPR w Wojniczu. Umowę podpisała Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki pochodzą z ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”.

 
Wojnicz. Nazwiska poległych w czasie wojny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 11 września 2019 23:02

Nazwiska siedmiu żołnierzy Wojska Polskiego znalazły się na obelisku odsłoniętym 8 września na cmentarzu komunalnym w Wojniczu i poświęconym poległym obrońcom ojczyzny z września 1939 roku, którzy zginęli w okolicach Wojnicza. Uroczystości zorganizował samorząd wojnicki oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej. W budynku wojnickiego „Sokoła” dr Marek Smoła wygłosił wykład dotyczący działań wojennych we wrześniu 1939 roku na Ziemi Tarnowskiej. Wystąpił również Kazimierz Kania, bratanek podch. Józefa Kani, poległego w Wojniczu.

 
Dęciaki na Rynku w Ciężkowicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 11 września 2019 23:00

Na płycie ciężkowickiego Rynku odbył się koncert orkiestr dętych z regionu. Był to finał projektu pn. „Granie przy św. Florianie” realizowanego przez OSP w Ciężkowicach. W ramach tego projektu członkowie ciężkowickiej orkiestry brali wcześniej udział w warsztatach instrumentalnych ( gra na trąbce i saksofonie) oraz w warsztatach z musztry paradnej. Ostatnia niedziela wakacji zgromadziła na rynku w Ciężkowicach kilkuset  mieszkańców i turystów.

 
Dodatkowe 36 milionów zł trafi do szpitali w województwie małopolskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 11 września 2019 22:53

Dodatkowe 36 milionów zł trafi do szpitali w województwie małopolskim. Niedawno Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do Ministra Zdrowia i Ministra Finansów projekt zmiany w planie finansowym – mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia, a zarazem poseł Regionu Tarnowskiego, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Rowerem ze starostą tarnowskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 września 2019 22:00

Już w  niedzielę 15 września Klub Turystyki Rowerowej „Sokół Tarnów” zaprasza na rajd rowerowy do Wojnicza z cyklu „Rowerem po Powiecie Tarnowskim”. Wydarzeniu patronują Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. W programie rajdu organizatorzy przewidują: przejazd z Tarnowa do Wojnicza trasą licząca około 13 km, zapoznanie uczestników z historią miasta Wojnicza w Izbie Regionalnej, projekcję filmu w kinie „Wawel” oraz poczęstunek grillowy w Łukanowicach. Początek rajdu 15 września o godzinie 10.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 53

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .