Reklama
Region: Prolog do krynickiej imprezy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 06 września 2011 23:43

Dzisiaj rozpoczęło się IV Forum Inwestycyjne. – Tarnów, odgrywa coraz większą role na mapie gospodarczej Polski. Tutaj jest przyjazny klimat dla inwestorów, stąd pochodzi najsprawniejszy w dziejach XX RP minister skarbu państwa, dlatego zlokalizowanie forum inwestycyjnego w tym mieście to słuszna koncepcja – mówi Zygmunt Berdychowski, inicjator krynickiego spotkania ekonomicznego.

 
Region: Donald Tusk odwiedzi Tarnów ?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 02 września 2011 21:14

Donald Tusk odwiedzi Tarnów. W przyszłym tygodniu weźmie udział w Forum Inwestycyjnym. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Premier do Tarnowa przyjedzie w środę. Wizyta będzie trwała kilka godzin (10.30 - 13.00) po czym uda się do Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach, a następnie na Forum Ekonomiczne w Krynicy.

 
Wiktor Skworc do Katowic, Stanisław Budzik do Lublina?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 23 sierpnia 2011 20:05
katedratarnowWszystko wskazuje na to, że biskup tarnowski Wiktor Skworc odejdzie do Katowic. „Przymierzany” jest do objęcia rządów w archidiecezji katowickiej. Nie wykluczone, że również inny tarnowski hierarcha, biskup Stanisław Budzik, od kilku lat w Warszawie, zmieni miejsce służby kościołowi. Jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia rządów w archidiecezji lubelskiej. Arcybiskup katowicki ma już 77 lat. Dwa lata temu papież Benedykt XVI przedłużył mu możliwość pełnienia urzędu o dwa lata. Jedno jest pewne: jesienią arcybiskup Damian Zimoń odejdzie na zasłużoną emeryturę. Jakkolwiek sprawa nie została przesądzona: wielu komentatorów „obstawia” biskupa Wiktora Skworca. Przemawia za tym co najmniej kilka argumentów. Po pierwsze biskup tarnowski postrzegany jest jako „kościelny liberał”, a właśnie taki hierarcha potrzebny jest teraz na Śląsku, gdzie zachodzą szybkie zmiany społeczne. Atutem tarnowskiego ordynariusza jest również to, że pochodzi ze Śląska. – Zna obyczaje, tradycje, pracował tam jako kanclerz Kurii i jeden z asystentów arcybiskupa Bednorza. Nie mniej istotny jest fakt, że w przywiązanym do własnych korzeni, społeczeństwie Ziemi Śląskiej, na przybyszów patrzy się nieco z rezerwą. Biskup Skworc postrzegany jest jako „swój” – mówi nam jeden z tarnowskich duchownych. Nawet dzisiaj, w dobie globalizacji i szybkich zmian demograficzno - społecznych przyjezdni postrzegani są przez społeczność śląską jako „łapańcy”.
 
Region: Azoty liderem polskiej chemii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 22 sierpnia 2011 18:01

azotykonfZakończył się kolejny etap konsolidacji firm Wielkiej Syntezy Chemicznej. Przypomnijmy: liderem grupy kapitałowej są tarnowskie Azoty. – Jeszcze kilka lat temu spółka przynosiła straty. Dzisiaj cała grupa wypracowała blisko dwieście milionów złotych zysków – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister skarbu państwa Aleksander Grad. Jego zdaniem proces konsolidacji przebiegł prawidłowo. Spółka jest wiarygodna: o tym najlepiej świadczą wyniki finansowe oraz notowanie na giełdzie. – Był moment, ze akcje Azotów kosztowały 6 złotych, dzisiaj ponad 30. To skutek przemyślanej polityki ministerstwa Skarbu Państwa, ale także skutek rozsądnego działania zarządu i stabilizacji. To służy firmie i rozwojowi tarnowskich Azotów – mówi minister Grad. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes zarządu ZAT S.A. Jerzy Marciniak mówił o wyniku finansowym spółki i planach inwestycyjnych. – Rośnie płaca w firmie.

 
Region: Dwa miliony „wyparowały” z banku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 11 sierpnia 2011 22:39

Sąd Rejonowy w Tarnowie postanowił aresztować Macieja P. Trzy najbliższe miesiące spędzi on w Zakładzie Karnym – w Areszcie Śledczym. Za kradzież blisko dwóch milionów złotych grozi mu do 10 lat więzienia. Wczoraj pracownicy tarnowskiego oddziału Alior Banku porządkowali dokumenty. Od dwóch dni pracują, po kilkanaście godzin dziennie, by zinwentaryzować wszystkie transakcje bankowe. – Aż trudno w to uwierzyć. Taki miły, serdeczny, ciepły mężczyzna. Był bardzo lubiany przez nasz zespół. Kto, by pomyślał – mówiła nam jedna z pracownic Alior Banku.

 
Region: Kwaśny liderem, Janik odpuszcza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 08 lipca 2011 00:36

Lewica prawie gotowa na wybory parlamentarne, które mają się odbyć prawdopodobnie 9 października. Jak powiedział nam szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski, liderem w okręgu tarnowskim będzie Jakub Kwaśny. Na liście nie znajdzie się natomiast były minister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Janik, który postanowił odpocząć od wielkiej polityki i zająć się pracą naukową. Trwają ostatnie ustalenia w sprawie wyłonienia kandydata do Senatu. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to osoba związana z Tarnowem, pracująca na jednej z wyższych uczelni Krakowa.

 
Nowy dziekan Wydziału Teologicznego w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 sierpnia 2010 13:11
dziekan_dKs. dr hab. Ireneusz Stolarczyk został dziekanem Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wybrała go Rada Wydziału Teologicznego, a wybór zatwierdziła Kongregacja ds. Wychowania Katolickiego w Watykanie. Nowy dziekan obejmie funkcję 1 września. Jego kadencja potrwa cztery lata.
 
Przygotowanie do pielgrzymki
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 12 lipca 2010 22:42
W parafiach diecezji tarnowskiej trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Wędrówce będzie towarzyszyć hasło "Bądźmy świadkami miłości". Pątnicy przez dziewięć dni będą mieli do pokonania ponad 230 km. W ubiegłym roku w "rekolekcjach w drodze" wzięło udział prawie 9 tys. osób. Była to najliczniejsza pielgrzymka w Polsce.
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 następna > ostatnia >>

Strona 102 z 103

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .