Reklama
Powiat bocheński. Gala Bene Meritus już za nami ...
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 26 października 2021 14:27
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” - cytatem Papieża Franciszka rozpoczęła się piękna uroczystość wręczenia honorowych wyróżnień dla tych, którzy swoimi działaniami zapisali się na kartach historii, dobrze służąc Bocheńszczyźnie. sp. Michalina Pięchowa, Siostry Dominikanki oraz Ksiądz Piotr Dydo – Rożniecki dołączyli tym samym do grona osób wyróżnionych.
 
Jakub Kuszlik z Bochni nagrodzony w Konkursie Chopinowskim
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 21 października 2021 02:09

XVIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski przeszedł do historii, w nocy z 20 na 21 października Jury ogłosiło wyniki, wśród 12 finalistów znalazł się pochodzący z Bochni Jakub Kuszlik, który decyzją Jury został uhonorowany 4 nagrodą (15000 euro) , bochnianin otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie Mazurków (4000 euro) . Laureatem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina został Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady. Koncert finalistów odbędzie się w piątek o godz. 19.00.

 
Drwinia. Laury dla sołtysa
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 12 października 2021 00:00

Sołtys Bieńkowic Anna Klasa za swoją działalność otrzymała tytuł sołtysa roku 2020 Ziemi Bocheńskiej. Konkurs organizowany jest od 2013 roku przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bochni. Celem konkursu jest promocja społecznej działalności i aktywności sołeckiej, a także wzmocnienie pozycji lokalnych liderów oraz uhonorowanie najbardziej aktywnych sołtysów powiatu bocheńskiego.

 
Drwinia. Złote gody...
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 04 października 2021 20:40

Niedawno w Mikluszowicach odbyło się spotkanie z parami małżeńskimi, które obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz parami, które świętowały 60. rocznicę ślubu. Dla Jubilatów w kościele parafialnym w Mikluszowicach została odprawiona specjalna msza św. przez księdza proboszcza Adama Dynaka. "Świadomy praw i obowiązków...i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Pół wieku temu młodzi małżonkowie przyrzekali sobie miłość, wierność i dzielenie losu na dobre i złe. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

 
Gmina Drwinia. Nowa remiza w Ispini
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 04 sierpnia 2021 00:00

Nowym obiektem, który ma powstać w najbliższym czasie jest remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Ispini. Pierwszego lipca 2021r. wójt gminy Drwinia Jan Pająk podpisał umowę na budowę remizy OSP w Ispini. Remiza będzie służyć do magazynowania sprzętu ratowniczego i  wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Lokalizacja nowej remizy ułatwi dostęp do sprzętu w sytuacjach kryzysowych występujących na terenie gminy Drwinia oraz w gminach sąsiednich. Wszyscy doskonale wiedzą jak ważnym jest, aby strażacy ochotnicy mieli odpowiedni sprzęt i zaplecze do prowadzenia swojej działalności, bowiem to od nich niejednokrotnie zależy zdrowie i życie ludzkie – mówi wójt Jan Pająk.

 
Gmina Drwinia. Na rower i na spacer
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 25 maja 2021 00:00

Samorząd gminy Drwinia regularnie informuje o kolejnych odcinkach ścieżek pieszo-rowerowych, z których mogą korzystać miłośnicy jednośladów. Inwestujemy w infrastrukturę poprawiającą przede wszystkim bezpieczeństwo rowerzystów i zrealizowaliśmy kilka projektów ( np. Wiślana Trasa Rowerowa (WTR), VELO RABA, EURO VEL), które stworzą ciekawą ale i bezpieczną sieć ścieżek rowerowych. Na terenie gminy Drwinia jest już wiele miejsc przyjaznych miłośnikom jednośladów, a w planach mamy kolejne inwestycje, które poprawią bezpieczeństwo rowerzystów- mówi wójt gminy Jan Pająk. W połowie grudnia 2020r. zakończyła się kolejna inwestycja i przybyły kolejne kilometry ścieżek pieszo-rowerowych.

 
Drwinia. Nowa koncepcja mostu
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 11 marca 2021 00:00

Nadal nie wiadomo, gdzie ostatecznie zostanie wybudowany most na Wiśle, w gminie Drwinia. Ściera się bowiem kilka koncepcji. Wielkim zaskoczeniem dla mieszkańców jest informacja o powrocie do koncepcji budowy mostu na Wiśle w tzw. wariancie „sierosławickim”. Przypomnimy, że wariant „sierosławicki”, który miałby połączyć Sierosławice i Świniary był niemal dwukrotnie droższy od pozostałych, a jego koszt szacowany był na 180 mln zł. W nowej koncepcji istotną jest zmiana kosztu inwestycji, który obniżony został o 80 mln.

 
Drwinia. Trzysta nowych lamp do powieszenia
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 21 grudnia 2020 23:37

To największa „operacja” wymiany i montażu nowych lamp w regionie tarnowskim. Tylko w tym roku zaplanowano wykonanie trzystu. – Wszystkie są energooszczędne – zapewnia Jan Pająk, wójt gminy Drwinia. Dzisiaj w gminie jest około 650 lamp oświetlenia ulicznego. Z roku na rok ich przybywa. W ostatniej dekadzie, w latach 2010 - 2020 postawiono kilkadziesiąt nowych. Zdaniem wójta takie jest zapotrzebowanie mieszkańców. I chociaż są to dodatkowe koszty na bezpieczeństwie mieszkańców nikt w gminie oszczędzać  jednak nie chce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .