Reklama
Szczurowa. Pieniądze na drogi
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 11 marca 2021 00:00

Z roku na rok poprawia się stan dróg w gminie Szczurowa. Jak mówi wójt Zbigniew Moskal remonty nawierzchni dróg gminnych, ale także powiatowych czy wojewódzkich, to jeden z priorytetów działania samorządu. Na inwestycje drogowe, realizowane wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich, zaplanowano w tym roku blisko 1.6 miliona złotych. Wiele wskazuje na to, że w końcu ruszy budowa obwodnicy Szczurowej w ciągu drogi wojewódzkiej 964. Na ten cel gmina zarezerwowała półtora miliona złotych. Wójt Zbigniew Moskal nie ma cienia wątpliwości, że jest to ważna inwestycja, bo pozwoli wyprowadzić ruch tirów z centrum Szczurowej. 80 tysięcy złotych to wkład gminy w przebudowę drogi wojewódzkiej nr 768 w miejscowości Rudy-Rysie. Tam zaplanowana jest budowa nowego chodnika oraz kilku zatok autobusowych.

W tym roku prace mają być prowadzone także na drogach powiatowych. 360 tysięcy złotych to wsparcie dla samorządu powiatu brzeskiego, na realizację inwestycji przy drogach powiatowych. W 2021 roku zaplanowano przebudowę drogi powiatowej Szczurowa - Żelichów na odcinku Szczurowa – Zaborów. – Na ten cel przekażemy 300 tysięcy złotych – wylicza wójt Moskal. Zaplanowano także wykonanie dokumentacji na budowę chodnika w miejscowości Strzelce Wielkie w ciągu drogi powiatowej Strzelce Wielkie - Niedzieliska oraz miejscowości Strzelce Małe w ciągu drogi powiatowej Cerekiew - Strzelce Małe, w miejscowości Zaborów w ciągu drogi powiatowej Szczurowa - Żelichów. Wydatki na ten cel – 60 tysięcy złotych. Na remonty dróg gminnych wydanych zostanie 141 tysięcy złotych.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .