Reklama
Gmina Dębno. Sportowa klasa? czemu nie
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 23 lutego 2021 23:21

Czy w gminie Dębno powstanie specjalna klasa sportowa? – Nie mam wątpliwości, że warto byłoby ja powołać. Wszystko jednak w rękach dzieci i rodziców. Zależy od ich zainteresowania – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.


Sam pomysł klasy sportowej ma związek z rozbudową infrastruktury sportowej. W związku z funkcjonowaniem nowo wybudowanej Hali Widowiskowo-Sportowej w naszej gminie, którą można zobaczyć na stronie internetowej: www.hala.gminadebno.pl, zamierzamy otworzyć klasy sportowe w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Z uwagą pochylimy się nad wszelkimi propozycjami dotyczącymi edukacji dzieci. Informacje od Państwa są dla nas bardzo ważne i cenne – mówi wójt Wiesław Kozłowski. 15 lutego ogłoszono nabór do klas o od I do VI o profilach: piłka nożna dziewcząt i osobno dla chłopców oraz piłka siatkowa dziewcząt i osobno dla chłopców. O zorganizowaniu klas sportowych zadecyduje organ prowadzący na podstawie ilości zgłoszeń rodziców oraz wyniku testów sprawnościowych kandydatów. Jak mówi wójt warunkiem utworzenia oddziału sportowego jest posiadanie obiektów lub urządzeń sportowych niezbędnych do prowadzenia szkolenia sportowego mającego na celu ujawnienie predyspozycji i uzdolnień kwalifikujących uczniów do szkolenia w określonym sporcie (lub specjalistyczny). Program szkolenia jest realizowany równolegle z programem nauczania uwzględniającym podstawę programową kształcenia ogólnego. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby nasze oddziały sportowe realizowały  programy szkolenia we współpracy z związkami oraz  klubami sportowymi, stowarzyszeniami lub uczelniami. W szczególności liczę na pomoc szkoleniową – dodaje wójt. Warto dodać, że obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin zajęć sportowych w oddziałach sportowych wynosi co najmniej 10 godzin.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .