Reklama
Domosławice. Szkoła z Centrum Paderewskiego
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 18 lutego 2021 01:03

To było bez wątpienia historyczne spotkanie. Dyrektorzy dziewięciu szkół muzycznych oraz Dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej Łukasz Gaj parafowali porozumienie, w wyniku którego zostanie powołana do życia, międzyszkolna, regionalna młodzieżowa orkiestra symfoniczna. Projekt oparty został o szkoły oraz znamienite instytucje kultury, a jego celem jest promocja uczniów i absolwentów szkół muzycznych z naszego regionu – mówi Kazimierz Wojnicki, dyrektor szkoły w Domosławicach koło Czchowa.


Współpracę z orkiestrą już zadeklarowali wybitni artyści, pedagodzy, kompozytorzy i choreografowie. Powołano Radę Artystyczną i Programową oraz wybrany został repertuar, harmonogram, a także estrady, na których orkiestra zagra. Wkrótce przeczytacie pozostałe informacje o tym ogromnym projekcie. Centrum Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej po raz kolejny szeroko otwarło gościnne progi dla młodych adeptów muzyki – podkreśla dyrektor Gaj,


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .