Reklama
Dębno. Zapowiada się „krwawa” niedziela
WYDARZENIA - Dębno
środa, 17 lutego 2021 00:00

Zachęcam do oddania krwi. To ważne nie tylko w dobie pandemii, ale ważne w ogóle – mówi Wiesław Kozłowski, wójt Dębna, który objął patronatem akcję krwiodastwa  Ochotnicza Straż Pożarna w Dębnie,  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski serdecznie zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w akcji krwiodawstwa organizowanej w miejscowości Dębno, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 lutego 2021 r. w godz. od 8:30 do 12:30 w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.


Krew jest lekiem, którego nie można wytworzyć syntetycznie, a potrzebna jest codziennie, nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. Jeżeli: czujesz się zdrowy, ważysz nie mniej niż 50 kg, pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, Oddanie krwi powinno odbyć się po lekkim posiłku (obowiązkowo po okazaniu dokumentu tożsamości (dowód osobisty). Mając na względzie panującą epidemię koronawirusa, personel medyczny zapewnia, że podczas pobierania krwi zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności. Prosimy zabrać ze sobą maseczkę ochronną lub inny element służący zasłanianiu ust i nosa! Patronat honorowy nad wydarzeniem obejmuje Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .