Reklama
Minister z Bochni?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 12 lutego 2021 23:58

Wiele wskazuje na to, że bocheński poseł Porozumienia Jarosława Gowina – wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Bukowiec zostanie ministrem. To efekt „czystek” do których doszło dzisiaj w partii, której szefuje wicepremier Jarosław Gowin. Porozumienie, koalicjant  Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski, przeżywa obecnie wewnętrzne „tarcia”. To pokłosie wolty, na czele której stoi Adam Bielan. Ten polityk i znany prawicowy spin doktor uważa bowiem, że Jarosław Gowin od kilku lat, w świetle statutu partii którą stworzył, nie jest już jej prezesem. Innego zdania jest jednak większość zarówno członków partii, zarządu jak i klubu poselskiego. Dzisiaj, w czasie posiedzenia Zarządu Porozumienia, z partii wykluczono kilku znanych polityków. Jednocześnie Jarosław Gowin i jego ludzie cofnęli rekomendację dla ministra ds. samorządu, wiceministra aktywów państwowych oraz wiceministra rozwoju regionalnego.Chodzi o zawieszenie grupy członków Porozumienia,m.in. ministra w KPRM Michała Cieślaka, wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Żalka czy wiceministra aktywów państwowych Zbigniewa Gryglasa.- Wszyscy ci panowie stracili rekomendacje Porozumienia do zasiadania w koalicyjnym rządzie– powiedział nam jeden z polityków Porozumienia.Czy jedno z tych stanowisk obejmie Stanisław Bukowiec?

Z naszych informacji wynika, że jest to wielce prawdopodobne. Warto wspomnieć, że Stanisław Bukowiec, już podczas jesiennej rekonstrukcji rządu, był przymierzany na ministra ds. samorządów. Teraz wymieniany jest jako „pewniak”. Ale - jak twierdzą nasi informatorzy – sam poseł może być zainteresowany wiceministrem  rozwoju regionalnego lub aktywów państwowych. Zwłaszcza posada sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju stwarza sporo możliwości wsparcia i pomocy dla samorządów z regionu tarnowskiego i całej Małopolski. Poseł na temat zmian rządowych i szans, jakie ma, nie wypowiada się. – Czas pokaże – ucina szybko rozmowę na ten temat.

Stanisław Bukowiec jest posłem Zjednoczonej Prawicy od 2019 roku. W latach 2018 – 2019 zasiadał w sejmiku samorządowym województwa małopolskiego.  A w latach 2014 – 2018 był radnym powiatu bocheńskiego. W swojej bogatej karierze samorządowo – administracyjnej był także wiceburmistrzem Bochni oraz wicewójtem gminy wiejskiej Bochnia. Jest autorem wielu książek o ruchu strażackim, ale także działaczem społecznym, sportowym, charytatywnym, w młodości działała w duszpasterstwie młodych Diecezji Tarnowskiej.

Przypomnijmy, że dzisiaj partia Jarosława Gowina oficjalnie przedstawiła swoje stanowisko dotyczące podatku od reklam. "Niestety, z rozczarowaniem musimy stwierdzić, że konstrukcja zaprezentowana w omawianym projekcie ustawy nie przyniesie w wyżej wymienionych obszarach pożądanych skutków"- czytamy w oświadczeniu. Ugrupowanie stwierdziło, że "paradoksalnym skutkiem uchwalenia takich przepisów byłaby jeszcze głębsza dyskryminacja mediów krajowych w stosunku do podmiotów globalnych". "Stoi to w całkowitej sprzeczności z programem Zjednoczonej Prawicy. Podkreślamy także, że przedstawiony projekt nie został wcześniej skonsultowany z naszą partią" – czytamy w komunikacie Porozumienia.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

pr022021

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .