Reklama
Czchów. Gmina z projektem
WYDARZENIA - Czchów
sobota, 06 lutego 2021 13:28

Gmina Czchów oraz Zespół Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach ogłaszają nabór na zajęcia realizowane w ramach projektu: „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych.


Szkoła organizuje: kurs komputerowy, kurs nauki pływania, kurs pierwszej pomocy, kurs zdrowego żywienia i gotowania, prowadzenia zdrowego trybu życia, kurs na przewodnika po okolicach gminy Czchów, kurs na przewodnika po okolicach gminy Zakliczyn. Zaplanowano też warsztaty muzyczne dla orkiestr kameralnych działających przy OSP w Biskupicach Melsztyńskich i Filipowicach, Zajęcia z zespole  pieśni i tańca, kurs piłki siatkowej, warsztaty florystyczne dla mieszkańców Gminy Czchów oraz… kurs pszczelarstwa Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) jest określeniem nowej roli, którą szkoły mogą pełnić w aktywizowaniu dorosłych i społeczności lokalnej na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie, w szczególności na obszarach defaworyzowanych. Ośrodki LOWE pozwalają na kontynuację edukacji na różnych poziomach i w różnych dziedzinach, na stawianie i osiągnie celów, na radzenie sobie w różnych sytuacjach. Są to zatem umiejętności uniwersalne ułatwiające poruszanie się na rynku pracy, potrzebne dla rozwoju wspólnot, w tym społeczności lokalnych i dla rozwoju osobistego. Inaczej nazywane są kluczowymi kompetencjami, w skład których wchodzą tzw. umiejętności podstawowe. Należą też do nich umiejętności cyfrowe, których znaczenie dla wszystkich jest obecnie oczywiste. LOWE czyli Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych to centrum organizowania i animowania edukacji pozaformalnej i nieformalnej dla osób dorosłych, uruchomiony przy szkole lub placówki systemu oświaty w ramach ogólnopolskiego otwartego konkursu grantowego.  LOWE wykorzystuje potencjału szkoły do prowadzenia działań na rzecz aktywności edukacyjnej i włączania w różnorodne formy edukacji osoby dorosłe, w tym znajdujące się w niekorzystnej sytuacji zawodowej i/lub, w szczególności z obszarów zdegradowanych, popegeerowskich, poprzemysłowych i o największych potrzebach w zakresie edukacji dorosłych. - Zachęcam do udziału w projekcie. Więcej można dowiedzieć się w Zespole Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

pr022021

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .