Reklama
Ciężkowice. Czterech kandydatów na burmistrza?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 18 stycznia 2021 18:27

Robert Figas, Michał Koralik, Stanisław Kuropatwa oraz Dorota  Mazur powalczą o fotel włodarza gminy Ciężkowice w zaplanowanych na 28 lutego wyborach przedterminowych. (wykaz alfabetyczny, żeby ktoś nie posadził nas o stronniczość). Wakat powstał z powodu śmierci byłego burmistrza Ciężkowic Zbigniewa Jurkiewicza. Powalczą pod warunkiem, że każdy z nich zbierze co najmniej sześćset podpisów pod listą poparcia, a to w dobie pandemii może być sporym wyzwaniem dla niektórych z kandydatów. Jeżeli żaden z nich nie otrzyma w pierwszej turze co najmniej 50 procent głosów plus jeden głos, potrzebna będzie „dogrywka”. Zaplanowano ja dwa tygodnie później – na 14 marca 2020 roku. Do 2 lutego, do północy, kandydaci muszą złożyć podpisy pod rejestracją kandydata. Wybory odbędą się 28 lutego, w godzinach od 7 do 21 w pięciu lokalach wyborczych:  w Ciężkowicach (urząd Gminy); Ciężkowicach (Schronisko Młodzieżowe); w Szkole Podstawowej nr 1 w Jastrzębi, Szkole Podstawowej w Zborowicach oraz Szkole Podstawowej w Bruśniku.


Robert Figas jest absolwentem ekonomii w krakowskiej Akademii Ekonomicznej. Jest znamy przedsiębiorcą, działa w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach. Od lat wspierał jako sponsor wiele wydarzeń o charakterze społecznym, kulturalnym i sportowym. Mieszka w Ciężkowicach. Może liczyć na wsparcie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro.


Michał Koralik jest radnym Rady Miejskiej w Ciężkowicach, przewodniczącym tegoż gremium. W poprzedniej kadencji był radnym powiatu tarnowskiego, a wcześniej przez kilka kadencji radnym Rady Miejskiej w Ciężkowicach. Z zawodu nauczyciel, jest kierownikiem Hali Sportowej w Ciężkowicach, mieszka w Falkowej. Jest jednym z liderów Prawa i Sprawiedliwości.


Stanisław Kuropatwa jest z wykształcenia ekonomistą i energetykiem. Od kilku kadencji zasiada w Radzie Powiatu Tarnowskiego. Działa w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowiacach. Zawodowo jest szefem Posterunku Energetycznego Firmy Tauron w Ciężkowicach. Mieszka w Ciężkowicach. Może liczyć na wsparcie struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego.  
Dorota Mazur mieszka w Ciężkowicach. Zarejestrowała Komitet Wyborczy Wyborców Dorota Mazur  Dobra Zmiana dla Ciężkowic.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

140965717 228116245471959 5494594367710544261 o-768x401

pr022021

rtwk

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .