Reklama
Nowa, mobilna scena plenerowa Dębińskiego Centrum Kultury
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 12 stycznia 2021 12:54

Nie ma wątpliwości, że był to bardzo trudny rok dla kultury. Pandemia sparaliżowała pracę jednostek kultury. Po- mimo tego 2020 Dębińskie Centrum Kultury zakończyło z niezwykle ważną inwestycją. Na jej realizację uzyskano dotację z programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Infrastruktura domów kultury 2020”. Efektem realizacji projektu „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębiń- skiego Centrum Kultury” jest właśnie ten nowy nabytek. To nowoczesna, przystosowana do różnych warunków, podłoża i nachylenia terenu scena, która będzie nieodzownym elementem wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych na terenie Gminy Dębno. Nowa scena posiada elektryczno-hydrauliczny sposób podnoszenia da- chu i poziomowania podłogi, sterowany pilotem. Jej rozmiary po rozłożeniu to: 8m x 6m x 5m, posiada dach profilowany (łukowy). Rama przyczepy zbudowana jest z profili stalowych, podparta na dwóch osiach, usta- wiana, poziomowana, dodatkowo zabezpieczona galwanizacją. Scena zawiera częściowo ruchome, rozkładane podesty sceniczne z możliwością regulacji wysokości, wykonanych z profili aluminiowych pokrytych atestowaną płytą antypoślizgową i wodoodporną.

To był jeden z priorytetowych celów pracy w DCK – pozyskanie środków zewnętrznych na własną, mobilną scenę. Nie udało się z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Podjęliśmy zatem kolejne starania. Ten cel został w końcu osiągnięty. Nasz wysoko oceniony wniosek w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu został pozytywnie zakwalifikowany do dofinansowania. To duży krok naprzód. Po powrocie do pełnej normalności w funkcjonowaniu kultury, ta inwestycja znacznie zwiększy zakres wydarzeń plenerowych. Już planujemy nowe przedsięwzięcia (festiwale, przeglądy, cykle kon- certów itp.) o skali nawet międzynarodowej, które oprócz dobrze znanych i cyklicznych imprez, ubogacą życie społeczne, kulturalne i sportowe mieszkańców Gminy Dębno. Dziękuję wszystkim pracownikom DCK, urzędu Gminy Dębno, Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaan- gażowanych w ten projekt. Dziękuję bardzo Wójtowi Gminy Dębno Wiesławowi Kozłowskiemu za wsparcie na każdym etapie tego projektu oraz zapewnienie wkładu własnego w tym trudnym roku. Teraz z nadzieją patrzymy w przyszłość i już nie możemy doczekać się wydarzeń plenerowych z wykorzystaniem nowej sceny” – podkreśla inicjator projektu, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury, Łukasz Przybyło. Wartość inwestycji to 157 403,10 zł, z czego kwota dofinansowania z to 121 011,50 zł, wkład własny to 36 391, 60 zł Zadanie „Scena kultury, historii, dziedzictwa – zakup mobilnej sceny plenerowej dla Dębińskiego Centrum Kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z wkładu własnego Dębińskiego Centrum Kultury, pochodzącym ze środków Gminy Dębno.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .