Reklama
Czchów. Bez opłat na targowisku
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:29

Nie będzie w tym roku opłat za handlowanie na miejskim targowisku w Czchowie. Taką decyzje podjął niedawno burmistrz Czchowa Marek Chudoba. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że z powodu pandemii ruch na placach targowych, ale także dochody handlujących znacznie się skurczyły. W tej sytuacji byłoby nietaktem pobieranie jakichkolwiek opłat. Tym bardziej że często na targu handluje się płodami rolnymi, podstawowymi produktami żywnościowymi – mówi w rozmowie z naszą redakcją burmistrz miasta i gminy Czchów, Marek Chudoba.

Gmina skorzysta z  rządowego wsparcia dla osób handlujących na targowiskach tj. ustawy z dnia 9 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 16 grudnia. Jednocześnie zwracam się z prośbą do sprzedawców i klientów korzystających z placu targowego „Mój Rynek” w Czchowie o stosowanie się do obowiązującego regulaminu oraz zapewnienie odpowiednich warunków do dokonywania sprzedaży i przestrzegania zalecanych zasad, zapobiegających zagrożeniu epidemiologicznemu COVID-19 – apeluje burmistrz Marek Chudoba.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .