Reklama
Borzęcin. Gminna seniorom
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 08 stycznia 2021 18:31

Okres pandemii to najlepszy czas żeby pokazać nasze człowieczeństwo i solidaryzm społeczny. Szczególnie na tę pomoc liczą i jej oczekują seniorzy. Dlatego Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie wraz z Urzędem Gminy wspiera seniorów.  Obydwie jednostki apelują: Seniorze, zostań w domu! Nie lekceważ zagrożenia! Twoje zdrowie jest najważniejsze! Już od wiosny nasze życie zdominowała panująca pandemia. Coraz więcej osób przebywa na kwarantannie bądź w izolacji. W tym trudnym czasie pomagają nam członkowie rodziny, przyjaciele, sąsiedzi. Obecnie osoby starsze są bardziej narażone na działanie wirusa, w związku z czym do minimum ograniczają opuszczanie swoich domostw.


Jednak są wśród nas osoby w podeszłym wieku, samotne, które nie mogą liczyć na wsparcie bliskich. Właśnie takim osobom oferujemy pomocy, my, czyli Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie realizując Program WSPIERAJ SENIORA, który zakłada możliwość dostarczenia artykułów podstawowej potrzeby, w tym artykułów spożywczych, leków, środków higieny osobistej do miejsca zamieszkania seniora oraz pomoc w załatwieniu prostych sprawach  urzędowych i innych czynności dnia codziennego. Pomoc w postaci usługi jest nieodpłatna. Senior pokrywa tylko rzeczywisty koszt zakupów – informują w GOPS. Wójt Janusz Kwaśniak podkreśla, że społeczność lokalna zdała egzamin z „solidarności z potrzebującymi”. – Dziękuję za to młodzieży, strażakom, pracownikom GOPS , gminy i wszystkich podległych mi jednostek. Proszę o dalsze zaangażowanie – mówi wójt Janusz Kwaśniak.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

tymeksiepomaga

oferta-edu

pr042021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .