Reklama
Borzęcin. Pierwsza w Małopolsce
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 06 stycznia 2021 21:02

Helenka Siemińska, córka Ilony i Karola z Przyborowa (Gmina Borzęcin) jest pierwszym dzieckiem urodzonym w Małopolsce w 2021 roku. Przywitała świat 1 stycznia 2021 roku, minutę po północy. Helenka urodziła się Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu. W momencie urodzenia ważyła 3190 g i mierzyła 54 cm. – Rodzicom Pierwszego Małopolanina i Mieszkańca Gminy Borzęcin Serdeczne Gratuluję i Życzę, aby w Nowym Składzie stanowili Zawsze Szczęśliwą Rodzinę. Najserdeczniejsze Życzenia Zdrowia, Miłości, Ciepła, Radości i Wielu Niezapomnianych Chwil – napisał na swoim profilu facebookowym wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.Tradycyjnie, samorząd województwa powitał nowo narodzone dzieci – które przyszły na świat w Małopolsce tuż po północy w pierwszym dniu 2021 roku.

– Zazwyczaj odwiedzaliśmy rodziców nowo narodzonych dzieci jeszcze w szpitalu na początku każdego roku, jednak dziś z powodu trudnego czasu pozostało nam tego rodzaju spotkanie. Wyrażamy wielką radość z powodu narodzin naszych małych Małopolan, którzy przyszli na świat zaraz po północy. Mam nadzieję, że zdrowie wszystkim dopisuje. Szczerze się cieszymy, że dołączyli do nas nowi mieszkańcy. Tą drogą chcieliśmy Państwu złożyć serdeczne życzenia i przekazać bony okolicznościowe w wysokości 5 tys. zł dla każdego z nowo narodzonych dzieci. Życzę wszystkim maluchom i ich rodzicom przede wszystkim dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień – mówił marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Marszałek Witold Kozłowski wraz z wicemarszałkiem Łukaszem Smółką podczas spotkania online przekazał gratulacje i serdeczne życzenia rodzicom pierwszych urodzonych w 2021 roku Małopolan. Do rodziców trafią symboliczne bony opiewające na 5 tys. zł, a także upominki rodzicom pierwszych Małopolan.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .