Reklama
Borzęcin. Gmina wspiera Krzysia
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 05 stycznia 2021 07:00

Wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak zachęca do wsparcia zbiórki na dalsze leczenie Krzysia Maślaka z Borzęcina. Zbiórka ciągle trwa, a Krzyś nadal - w związku ze stanem zdrowia - bardzo potrzebuje naszej pomocy. Mamy, samotnie wychowującej dziecko nie stać na pokrycie kosztów prowadzonych badań i dalszego leczenia. Krzyś w ubiegłym roku był trzykrotnie hospitalizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz czterokrotnie w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie na Oddziale II Kliniki Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej. Od czerwca ortopeda prowadzący włączył Krzysiowi leczenie bisfosfonianami (pamifos), ze względu na częste złamania kości.

 W trakcie pobytów w Klinice w Rzeszowie i po szczegółowej diagnostyce stwierdzono obecność patologicznej zmiany w miednicy, jak również podejrzenie zmiany ogniskowej w przysadce mózgowej. U Krzysia w dalszym ciągu utrzymują się epizody tachykardii i skoki ciśnienia tętniczego. Po konstytucjach lekarza prowadzącego z Kliniki w Rzeszowie z Prof. Prokuratem z Bydgoszczy, w oparciu o przeprowadzoną diagnostykę i otrzymane wyniki badań zdecydowano, że Krzyś będzie miał wykonane specjalistyczne badanie, które umożliwi rozpoznanie szczegółowego umiejscowienia guza (F-Dopa-PET Scan). Badanie to zostanie wykonane w Szpitalu Wojewódzkim, na Oddziale Chirurgii Dziecięcej, Zespół Medycyny Nuklearnej Centrum Onkologii w Bydgoszczy w drugiej połowie stycznia 2021 roku. Krzyś w dalszym ciągu wymaga wielospecjalistycznej opieki i diagnostyki, z którymi wiążą się wysokie koszty. Dlatego zarówno On, jak i jego Mama zwracają się do Państwa o finansową pomoc. Liczy się każdy grosz, każda złotówka, każdy gest dobrej woli na trudnej drodze dziecka w walce z chorobą i o powrót do zdrowia.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .