Reklama
Sufczyn. Sprzęt dla druhów
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 03 stycznia 2021 15:08

Pod koniec tamtego roku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu i promesy dla dwóch jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Dębno.  Środki na ten cel gmina pozyskała z Funduszu Sprawiedliwości. Oficjalnego przekazania dokonała Marta Malec-Lech Członek Zarządu Województwa Małopolskiego wraz z  Wójtem Gminy Dębno Wiesławem Kozłowskim. Obie jednostki OSP z nowym sprzętem ratującym zdrowie i życie ludzkie, będą  mogły efektywniej służyć naszej społeczności.

Jednostka OSP Sufczyn otrzymała sprzęt ratowniczo-gaśniczy zakupiony za kwotę 40 000,00 złotych, natomiast strażakom z OSP Perła została wręczona promesa na zakup potrzebnego sprzętu strażackiego opiewająca na kwotę 30 000,00 złotych. - W imieniu własnym, samorządu, druhów z OSP, a przede wszystkim mieszkańców naszej gminy pragnę serdecznie podziękować za okazaną nam pomoc finansową, za sprzęt. Na druhach ochotnikach opiera się w praktyce Obrona Cywilna. Dlatego doposażenie jednostek jest tak istotne z punktu poprawy stanu bezpieczeństwa – mówi w rozmowie z nasza redakcja wójt Wiesław Kozłowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .