Reklama
Dębno. Pomagamy dzieciom
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 01 stycznia 2021 17:13

Zmieniła się filozofia działania samorządu gminy Dębno. Z myślą o tych dzieciach z problemami powstała Placówka Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy. Gmina Dębno pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020, na rozwój działalności Placówki Wsparcia Dziennego w Niedźwiedzy”. – Była to kwota ponad 219 tysięcy złotych, z czego 202 tysiące złotych to kwota otrzymanego dofinansowania.  Te pieniądze pozwoliły m.in. na zwiększenie z 30 do 45 liczby miejsc dla dzieci, które chciałyby skorzystać z oferty placówki, umożliwią zakup sprzętu m.in. tablicy interaktywnej i 10 laptopów. Część środków wykorzystana zostanie w celu zatrudnienia dodatkowej specjalistycznej kadry, tj. logopedy, psychologa, a także pedagoga i wychowawcy. Ponadto dzięki dofinansowaniu, w okresie realizacji projektu zostaną zorganizowane dodatkowe lekcje z matematyki, informatyki, a także z języka angielskiego – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski.


Gmina realizuje także projekt oświatowy „Kraina Malucha – rozwój edukacji przedszkolnej w gminie Dębno” był realizowany w gminie w 2019 roku.  Celem zadania jest poprawa jakości wychowania przedszkolnego na terenie gminy, poprzez utworzenie nowych miejsc przedszkolnych, realizację oferty zajęć dodatkowych dla dzieci oraz dokształcenie kadry wychowania przedszkolnego. Projekt realizowany był także w roku szkolnym 2020/2021 i obejmie swoim zakresem oddział przedszkolny w Woli Dębińskiej. W ramach zadania wykonano prace adaptacyjne pomieszczeń przedszkola celem utworzenia nowego oddziału, jak również zakupiono niezbędne wyposażenie. Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniesie ponad 724 tys. zł., a ponad 614 tys. zł. Stanowiła dotacja pozyskana w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020. W Gminie Dębno ponownie realizowany był projekt „Jeżdżę z głową” współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Realizujemy też inne programy profilaktyczne i zdrowotne „Spójrz inaczej” (program zapobiegania uzależnieniom i destrukcyjnym zachowaniom, dzieci z klas I-III), „Domowi detektywi”(kształtowanie przekonań na temat alkoholu, uczniowie w wieku 10-12 lat), „Przyjaciele Zippiego” (program promocji zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia, klasy I-III), „Archipelag Skarbów” (program mający na celu przeciwdziałanie ryzykownym zachowaniom młodzieży).


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .