Reklama
Powiat Brzeski. Nowe urządzenia dla poradni
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 grudnia 2020 10:41

O nowoczesne urządzenia terapeutyczne wzbogaciła się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Brzesku.  Gabinet EEG Biofeedback działający w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzesku od roku szkolnego 2012/2013 przeszedł w ostatnim czasie gruntowną modernizację. Został wyposażony w nową aparaturę z serii EEG DigiTrack. Nowoczesne urządzenie diagnostyczno-terapeutyczne należy do przełomowych rozwiązań w neuroterapii. Dodatkowym walorem urządzenia jest możliwość diagnozy i treningu z zastosowaniem mini QEEG umożliwiającego zaobserwowanie istotnych różnic w pracy mózgu między lewą i prawą półkulą.


Dyrektor Poradni Grzegorz Zelek wraz z terapeutami zapoznali starostę brzeskiego Andrzeja Potępę oraz dyrektor Wydziału Edukacji Janinę Motak z możliwościami diagnostyczno-terapeutycznymi urządzenia do EEG Biofeedback. Działalność terapeutyczna gabinetu od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony pacjentów. Szczególne efekty uzyskuje się w terapii dzieci i młodzieży z dysfunkcjami w pracy mózgu w postaci np.: nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD, ADD), dysleksji, dysgrafii, dyskalkulii, zaburzeń uwagi i pamięci, stanów nerwicowych, zaburzeń psychosomatycznych, niskiej odporności na stres. Terapia usprawnia procesy poznawcze, poprawia umiejętność koncentracji uwagi i efektywność pracy umysłowej, ułatwia uzyskanie równowagi psychicznej i wyciszenia, zwiększa kontrolę impulsywności. Nowe możliwości w diagnostyce i terapii EEG Biofeedback pozwolą na udzielenie pomocy dzieciom i młodzieży Powiatu Brzeskiego w szerszym zakresie.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .