Reklama
O cztery miliony złotych wzbogaci się samorząd Gnojnika
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 20 grudnia 2020 00:00

O cztery miliony złotych wzbogaci się samorząd Gnojnika. To pieniądze pozyskane dla Naszej Gminy z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Tarcza dla Samorządów. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymaliśmy najwyższą w Powiecie Brzeskim dotację, bo aż 4 miliony złotych.  Środki te zostaną przeznaczone na rozwój Gminy Gnojnik. Serdecznie dziękuję Parlamentarzystom za udzieloną pomoc w pozyskaniu rządowej dotacji, a w szczególności Posłowi Stanisławowi Bukowcowi za bezpośrednie wsparcie Naszych starań o rządowe wsparcie - mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.


Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast. W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in.  budowę żłobków, przedszkoli czy drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania – mówi poseł Stanisław Bukowiec. Gmina Gnojnik otrzymała środki na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz modernizację oczyszczalni ścieków. Rząd wspiera nie tylko duże, strategiczne dla państwa polskiego inwestycje, ale również te lokalne – strategiczne z punktu widzenia każdego z nas. To przebudowa drogi, doposażenie szpitala, budowa żłobka czy remont biblioteki. Dzięki tym inwestycjom dajemy impuls do rozwoju regionów i do walki ze skutkami epidemii. Zrywamy z logiką Polski A i Polski B. Właśnie temu służy Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię COVID-19. Gminy, powiaty i województwa w całej Polsce otrzymały już 6 mld zł w ramach pierwszego etapu programu – dodaje poseł Bukowiec. Drugi etap konkursu to kolejne 6 mld zł przydzielone w drodze dwóch naborów. Właśnie rozstrzygnęliśmy pierwszy z nich na kwotę 4,35 mld złotych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .