Reklama
Szczurowa. Zamiast wigilii… paczki
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 17 grudnia 2020 10:15

Kilkadziesiąt paczek żywnościowych trafi do potrzebujących mieszkańców gminy Szczurowa. Pomoc przygotował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z władzami gminy. Paczki dotrą przed Bożym Narodzeniem. Wykorzystano na to środki, które zostały miedzy innymi na organizację Wigilii dla osób starszych i samotnych. – Paczki będą treściwe i składają się z artykułów typowo świątecznych – zapewnia Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.


Nie będzie w tym roku Gminnej Wigilii. Podobnie jak w wielu innych gminach i miastach w Polsce uniemożliwiają to przepisy sanitarne. Spotkania wigilijne przedstawicieli samorządu z mieszkańcami skupiały w ostatnich latach średnio po 100 – 150 osób. Takiego zgromadzenia w dobie epidemii koronawirusa nie można zorganizować. Z tego samego powodu nie będzie również wspólnego powitania Nowego Roku. Osoby potrzebujące wsparcia otrzymają jednak paczki świąteczne. Ich przygotowaniem zajmą się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczurowej  – dodaje wójt Moskal.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .