Reklama
Sejmik. A jednak Iwona Gibas
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 01 grudnia 2020 23:18

Iwona Gibas wicemarszałkiem Małopolski, Wojciech Skruch, wiceprzewodniczącym sejsmiku samorządowego województwa małopolskiego, a Ryszard Palacz… prezesem oddziału małopolskiego (wojewódzkiego) Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie. Próby zablokowania jednej z najbliższych współpracownic byłej premier Beaty Szydło spaliły na panewce. Władze krajowe partii zgodziły się na to, by Iwona Gibas została członkiem zarządu województwa małopolskiego. Grupa profesorska (Ryszard Terlecki i Włodzimierz Bernacki – obaj profesorowie i wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego) wspierana między innymi przez lidera tarnowskich struktur posła Wiesława Krajewskiego na otarcie łez miała otrzymać fotel wicewojewody dla Ryszarda Pagacza. Nic jednak na to nie wskazuje. Nasze źródło na Nowogrodzkiej przekonuje, że kandydat grupy profesorskiej może co najwyżej liczyć na fotel szefa ARiMR w Krakowie. – Chłopaki przesadzili z żądaniami. Szef się wkurzył (Jarosław Kaczyński – przypis redakcja) i „pogonił ich z Nowogrodzkiej” – ironizuje jeden z małopolskich posłów, stronnik Beaty Szydło.


 
Iwona Gibas przez wiele lat była jednym z najbliższych współpracowników byłej premier Beaty Szydło, wieloletnim dyrektor jej biura poselskiego. Iwona Gibas jest radną sejmiku od 2018 roku, pełni funkcję wiceprzewodniczącej tegoż gremium. Zawodowo pracuje w Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej, jako zastępca dyrektora trzygwiazdkowego Hotelu NAT w Ustroniu. Ma 55 lat. Zastąpi na stanowisku Edwarda Czesaka, który po roku pracy w zarządzie, zrezygnował z zajmowanego stanowiska czym… zaskoczył nie tylko radnych opozycji, ale i macierzystej partii. Wojciech Skruch ma być wiceprzewodniczącym sejmiku, a zarazem nadal szefem Komisji Budżetowej.

Nadal nie wiadomo kto zostanie wicewojewodą małopolskim. Czy jest szansa na to, by była to osoba z Tarnowa lub regionu tarnowskiego? Zarówno politycy Zjednoczonej Prawicy związani z Edwardem Czesakiem (byłym posłem do Sejmu i PE), jak i z Wiesławem Krajewskim, liczą że uda się im przeforsować swojego człowieka. W grę wchodzi kilka osób. W tym gronie wymienia się m.in. Michała Wojtkiewicza, byłego posła i starostę tarnowskiego, Krzysztofa Bryka, wicestarostę dąbrowskiego, Andrzeja Kutę, prezesa Izby Rzemieślniczej w Tarnowie, Sławomira Patera, prezesa Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Piotra Dziurdzię, radnego sejmiku, wykładowcę AGH w Krakowie, Krystiana Zielińskiego, do nie dawna burmistrza – komisarza Niepołomic, Sławomira Turka – wicedyrektora MORD w Tarnowie.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rt ap

pr012021a

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .