Reklama
Gmina Dębno. Klub Seniora + z dotacją
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 06 grudnia 2020 00:00

Klub Seniora + w Dębnie jest już prawie gotowy. – Prawie gotowy, bo została „drobna kosmetyka” i… oczekiwanie na lepsze czasy, kiedy pandemia koronawiursa będzie za nami – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt Wiesław Kozłowski. Jakkolwiek obiekt miał służyć osobom 65 plus już od stycznia 2021 roku, z powodu stanu epidemiologicznego, swoje „bramy” otworzy później.

Kiedy?  Wójt Wiesław Kozłowski mówi, że dojdzie do tego kiedy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. - Oczywiście chciałbym, żeby nastąpiło to jak najszybciej, ale w jakim kierunku będzie zmierzała pandemia, tego nie wiemy. Klub Seniora + jest  kolejną inicjatywą samorządu, której celem jest inicjowanie aktywności osób powyżej 65 roku życia. Budynek tak zwanej „Organistówki”, wskazany na działalność seniorów musiał jednak przejść gruntowną przebudowę. – Modernizację rozpoczęto od prac rozbiórkowych. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną wszystkie wnętrza. Powstanie pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję spotkań, kuchnia, miejsce pełniące funkcję szatni oraz dwie łazienki. Wszystkie pomieszczenia będą dostosowane do osób niepełnosprawnych i z dysfunkcjami ruchowymi pozwalając tym samym na komfortowe korzystanie z pomieszczeń placówki. Zakres robót obejmował również wykonanie nowego dachu wraz z pokryciem, wykonanie nowego stropu, budowę kominów wentylacyjnych i spalinowych oraz  prace towarzyszące tj. ocieplenie ścian i roboty murowe. Wykonano nowe instalacje centralnego ogrzewania  i wodno- kanalizacyjne. Gmina Dębno na całą inwestycję pozyskała dofinansowanie od wojewody małopolskiego w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” w kwocie  150 tysięcy złotych. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec tego roku – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski. Warto wspomnieć, że od kilku lat gmina mocno wspiera seniorów. – Jestem przekonany, że nasz Klub będzie tętnił życiem – podkreśla wójt Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rt ap

pr012021a

fbprofil

kk2021

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .