Reklama
Gmina Czchów. Miliony na infrastrukturę
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 06 grudnia 2020 00:00

Gmina Czchów należy do grona tych niewielu gmin w Małopolsce, które mają sieć kanalizacji w całej, wyznaczonej uchwałą Rady Gminy, aglomeracji. – Teraz prowadzimy rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej poza tym terenem. Oczywiście chcemy, by docelowo sto procent gospodarstw domowych, tam gdzie ze względu na zabudowę jest taka możliwość, było wpiętych do sieci – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  Ale i o tych mieszkańcach, o właścicielach posesji w rozproszonej zabudowie, nie zapomniał samorząd. – Od kilku lat wspieramy finansowo osoby, które budują przydomowe oczyszczalnie ścieków – zapewnia burmistrz Chudoba.

Obecnie gmina realizuje dwa projekty, finansowane ze środków Unii Europejskiej.  Nasza mina jest beneficjentem projektu pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości  Złota”. Projekt ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców w gminie Czchów poprzez budowę 2,571 km kanalizacji sanitarnej w Złotej. Inwestycja jest współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – dodaje burmistrz Chudoba

Warto wspomnieć, że realizowany jest tutaj także  projektu pn. „Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Jurków, Tymowa, Tworkowa”. Pozwoli to na poprawę warunków życia mieszkańców w Gminie Czchów poprzez budowę sieci wodociągowej w miejscowościach Jurków, Tymowa, Tworkowa, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: w wyniku realizacji operacji zostanie wybudowana sieć wodociągowa w miejscowościach Jurków, Tymowa, Tworkowa.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .