Reklama
Powiat Brzeski. Zdalna szkoła
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 18 listopada 2020 00:00

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie zmienia się z dnia na dzień. Dziś mierzymy się z drugą falą zakażeń, być może znacznie groźniejszą i bardziej ekspansywną niż pół roku temu. Aby ograniczyć do minimum rozprzestrzenianie się wirusa, rząd zdecydował ponownie wprowadzić zdalny system nauczania na wszystkich poziomach. Takie działania nie zaskoczyły edukacji ponadpodstawowej w powiecie brzeskim.
Mieliśmy sporo czasu, aby przygotować się do rozpoczęcia roku szkolnego w dobie koronawirusa. Jesienna fala zachorowań była niestety do przewidzenia, dlatego zbieraliśmy siły, fundusze i środki w okresie letnim, aby jak najlepiej doposażyć nasze szkoły ponadpodstawowe oraz przygotować nauczycieli i uczniów do efektywnego nauczania w trybie zdalnym. Powiat Brzeski skupił się przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniej ilości sprzętu do nauki oraz komunikacji zdalnej, a także na wdrożeniu profesjonalnych oprogramowań umożliwiających prowadzenie zajęć na odległość. Nowoczesne zaplecze techniczne oraz skuteczna koordynacja harmonogramu lekcji to podstawowe komponenty efektywnej zdalnej edukacji.


Dobrze przygotowaliśmy się do zdalnego nauczania. Korzystając z wszystkich możliwych funduszy krajowych i europejskich, zakupiliśmy na ten moment ponad 100 laptopów, kolejne są w drodze przetargu lub czekamy na jego rozstrzygnięcie. Młodzież jest wyposażona, szkoły mają licencje na platformy do wideokonferencji i od lat u nas działa dziennik elektroniczny. Nauka zdalna w naszych szkołach jest bardzo dobrze zorganizowana – tak sytuację w powiatowej oświacie ocenia Starosta Brzeski Andrzej Potępa.
Docelowo do szkół średnich Powiatu Brzeskiego trafi dokładnie 198 laptopów, a stamtąd do uczniów. Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego sięgnął po środki finansowe z kilku różnych źródeł. Jak do tej pory Powiat w pełni zrealizował zakup sprzętu w ramach projektów „Fachowcy w swojej branży” oraz „Zdalna szkoła”. Kolejne zestawy są już w drodze – skorzystano nie tylko z rządowego programu edukacyjnego „Aktywna tablica”, ale także projektu unijnego „Modernizacja kształcenia zawodowego” oraz pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W sumie Powiat Brzeski pozyskał niemal 700 tys. złotych, przy wkładzie własnym stanowiącym niecałe 10 procent.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .