Reklama
Powiat Tarnowski. Bezpieczna droga
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 23 listopada 2020 00:00

Niedawno powiat tarnowski otrzymał dotację od wojewody małopolskiego na poprawę infrastruktury przejść dla pieszych. W chwili obecnej trwają roboty, a planowany termin ich zakończenia to koniec grudnia. Wojewoda Małopolski powierzył realizację rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” Powiatowi Tarnowskiemu. Ponadto na zadanie Powiat Tarnowski przekaże kwotę 10 000 zł, a Gminy Tarnów, Zakliczyn, Ciężkowice i Tuchów po 10 000 zł - razem 50 000 zł. Całość będzie kosztować 150 000 zł.


Pozostałe trzy jednostki samorządu terytorialnego, z którymi wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał porozumienia i które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Razem bezpieczniej”, to gmina Brzesko oraz powiaty: limanowski i suski.  W ramach udzielonej dotacji celowej w kwocie 100 000 zł, Powiat Tarnowski wykona poprawę infrastruktury przejść dla pieszych w ciągu dróg powiatowych w miejscowości Zbylitowska Góra, Ciężkowice, Tuchów oraz Stróże.
Poprawa infrastruktury przejść polegać będzie na ich doświetleniu, podniesieniu standardu oznakowania pionowego i poziomego. W Ciężkowicach i Tuchowie zostaną wykonane przejścia dla pieszych w formie progu zwalniającego.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .