Reklama
Czchów. NIK przyjął zawiadomienie gminy
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 16 listopada 2020 01:05

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi procedurę „przesiedlenia” Romów z Limanowej do Czchowa.  Taką decyzję podjął szef tej instytucji. – Z pisma, które właśnie otrzymaliśmy z Najwyższej Izby Kontroli jasno wynika, że zbada cały proces podejmowania uchwał oraz zakupu domów przy ulicy Sądeckiej, w Czchowie, w którym mieszka obecnie ponad dwudziestu przedstawicieli mniejszości romskiej. Chcemy, aby Najwyższa Izba Kontroli przeanalizowała uchwały Rady Miejskiej w Limanowej, ale także działania nadzoru prawnego, prowadzonego przez wojewodę małopolskiego.  Naszym zdaniem zarówno działania władz miejskich Limanowej, jak też działania wojewody małopolskiego, naruszały prawo – przekonuje w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Marek Chudoba.


Przypomnijmy, że kilka lat temu, korzystając z dotacji państwa, samorząd Limanowej (miasta) kupił w Czchowie dom. Po trwającej kilka miesięcy batalii, burmistrzowi Limanowej Bogusławowi Biedzie, udało się „wymusić” na jednej z rodzin, opuszczenie rodzinnych stron i wyjazd na teren powiatu brzeskiego. Samorząd Czchowa odmówił jednak zameldowania Romów, tak samo jak nie podpisał umów na odbiór śmieci, dostarczenie wody i odbiór odpadów płynnych. – Skoro naszym zdaniem zasiedlenie domu było niezgodne z prawem, to my nie możemy z Romami podpisać stosownych umów, bo to bezprawie byśmy w jakimś sensie legalizowali. Jestem przekonany, że Najwyższa Izba Kontroli zajmie stanowisko zgodne z naszym rozumowaniem. Liczę, że do kontroli dojdzie niebawem, może nawet w I kwartale 2021 roku, może… nawet wcześniej – podkreśla burmistrz Marek Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .