Reklama
Borzęcin. Obchody Święta 11 listopada
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 13 listopada 2020 00:00

Epidemia, która „panoszy” się w Polsce i na całym świecie, pokrzyżowała plany organizatorom święta niepodległości w Borzęcinie. Od wielu lat tutejszy samorząd hucznie świętuje kolejne rocznice odzyskania wolności. Zresztą podobnie rzecz się ma w przypadku innych świąt narodowych – jak chociażby 3 maja. Ten rok, z racji pandemii, jest jednak szczególny. – Nie możemy narażać nikogo na utratę zdrowia. Dlatego postanowiliśmy  złożyć tylko,  w kilkoosobowej grupie, wiązankę kwiatów, zapalić znicze pod Pomnikiem, który znajduje się w centrum Borzęcina. Nie będzie także imprez o charakterze patriotyczno – religijnym, które organizowali Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz wszystkie szkoły podległe naszemu samorządowi mówi Janusz Kwaśniak, wójta Borzęcina. Dobrze byłoby gdyby w dniu 11 listopada, w samo południe, wszyscy mieszkańcy gminy, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji śpiewania, w zaciszu domowym, Mazurka Dąbrowskiego.


W  ten sposób możemy zamanifestować swoje przywiązanie do Polski. Hymn państwowy jest na pewno elementem budowania postaw patriotycznych. Jednocześnie władze gminy apelują o to, by wywiesić flagi. – Udekorujmy nimi nasze domy, wszystkie instytucje, firmy. Biało  – czerwona flaga to symbol narodowy. Nawet w tak trudnych czasach jak pandemia, należy pamiętać o naszej przeszłości – podkreśla wójt Janusz Kwaśniak. Jest to na pewno doskonały sposób  budowania tożsamości narodowej, ale także jest  hołdem złożonym tym wszystkich, którzy przez ponad dziesięć wieków naszej państwowości, walczyli o jej wolność, suwerenność, niepodległość. Przypomnijmy, że w tym roku przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę, po 123 latach, niepodległości oraz – nie mniej ważna data – setna rocznica zwycięskiej bitwy nad Armią Sowiecką, w sierpniu 1920 roku na przedpolach naszej stolicy. Oczywiście mowa o Bitwie Warszawskiej (Cud nad Wisłą, z 15 sierpnia 1920 roku).
 (mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .