Reklama
62. już akcja, oddawania krwi w której tradycyjnie uczestniczyli maturzyści
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 12 listopada 2020 19:57

Tym razem w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku została przeprowadzona 62. już akcja, oddawania krwi w której tradycyjnie uczestniczyli maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. W sumie dwudziestu uczestników oddało aż 9 litrów płynu ratującego życie.  Zapoczątkowaną w 1999 roku akcję koordynował jak zwykle jej główny inicjator Wiesław Gibes. Pomagali mu dyrektor PCE Tomasz Gurgul, Anna Nosal z Technikum im. J. Piłsudskiego oraz  Przemysław Brzyk z Liceum Ogólnokształcącego. Dodajmy, że właściciel restauracji Galicyjska Kazimierz Kural przygotował poczęstunek. Przez te 21 lat oddano już w sumie ponad 800 litrów krwi.


Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności.  W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Wszystkim honorowym krwiodawcom składamy wyrazy podziękowania za Waszą postawę oraz wkład w realizację szczytnych i humanitarnych idei mających na celu ochronę największej wartości, jaką jest ludzkie życie. Dziękujemy również tym, którzy bardzo chcieli oddać krew, ale wstępne badania i rozpoznanie stanu zdrowia niestety im to uniemożliwiły. Sama Wasza chęć włączenia się w tą ważną akcję jest dla nas niezmiernie ważna – podkreśla starosta brzeski Andrzej Potępa.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .