Reklama
Powiat Tarnowski. Nie ma powodu do niepokoju
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 06 listopada 2020 15:12

Chociaż na kilka dni koronawirus pokrzyżował pracę Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, wszystko powoli wróci do normy – zapewnia starosta Roman Łucarz. Gospodarz powiatu przypomina, że ciągle termin na spełnienie obowiązku rejestracji samochodu używanego lub zgłoszenia jego sprzedaży będzie wydłużony z 30 do 180 dni. Przypominamy, że te zasady obowiązują od 1 stycznia 2020 roku, a za przekroczenie terminu przewidziano od 200 do 1000 zł kary).  Jednak na czas pandemii zostały zawieszone. Na przerejestrowania auta mamy pół roku – tłumaczy Roman Łucarz.  Jak podkreśla starosta tarnowski wydłużenie terminu na rejestrację do 180 dni ma również pozwolić kierowcom umawiać się na określoną godzinę, w wyniku zgłoszenia wizyty w urzędzie np. przez Internet.


Rozwiązania te zostały wprowadzone ustawą z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Wydłużone do 180 dni terminy na rejestrację oraz na zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu będą obowiązywały do 31 grudnia 2020 r. Miało  to na celu zmniejszenie obciążenia urzędów komunikacji i ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania koronawirusa przez duże liczby osób przebywające jednocześnie w tych instytucjach. Nowe rozwiązanie ma zastosowanie także w przypadku pojazdu sprowadzonego z Unii Europejskiej oraz nabytego lub zbytego nie później niż 30 dni przed dniem wejścia w życie specustawy z 31 marca 2020 r. Jak nas informuje poseł Józefa Szczurek – Żelazko, wszystko wskazuje na to, że te zasady będą obowiązywały także w przyszłym roku. – Trudno sobie wyobrazić inna sytuację – zapewnia poseł Józefa


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .