Reklama
Czchów. Szkoła laureatem
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 06 listopada 2020 15:09

To powód dla dumy, zarówno dla uczniów, szkoły, jak i brzeskiego Starostwa Powiatowego. Zespół Szkół w Czchowie został laureatem XVII edycji Turnieju PCK „Młoda krew ratuje życie” w kategorii promocji honorowego krwiodawstwa w województwie małopolskim. Polski Czerwony Krzyż od wielu lat promuje ideę honorowego krwiodawstwa w środowiskach młodzieżowych. Program „Młoda krew ratuje życie” skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych (ponadpodstawowych), pomaturalnych, policealnych i uczelni wyższych i służy zapoznaniu młodzieży z ideą honorowego krwiodawstwa oraz zachęca do oddawania krwi. Działania młodzieży pozwoliły na zebranie 170 litrów krwi.


Rok 2020 jest rokiem jubileuszowym, w którym młodzieżowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Krewniak” przy ZS w Czchowie świętuje dziesięciolecie swojej działalności edukacyjnej, społecznej i promującej honorowe krwiodawstwo. Patronat nad wydarzeniami objął Starosta Brzeski Andrzej Potępa. Miała miejsce walentynkowa akcja krwiodawstwa w szkole z udziałem uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły oraz udział w turnieju siatkówki krwiodawców o puchar Burmistrza Czchowa. Klub aktywnie włączył się w organizację wydarzenia sportowego. Młodzież miała okazję uczyć się trudnej sztuki dziennikarstwa przeprowadzając wywiady z krwiodawcami podczas turnieju, a uczniowie technikum żywienia serwując sportowcom napoje izotoniczne propagowali zdrowy styl życia.
Przez okres dziesięciu lat młodzieżowy Klub HDK PCK zorganizował 22 akcje krwiodawstwa, w tym akcje wyjazdowe, zarejestrował ponad 380 dawców i na koncie ma ponad 170 litrów krwi. Klub ponadto systematycznie organizuje prelekcje i spotkania z lekarzami, w tym specjalistami transplantologii, organizuje konkursy literackie i plastyczne o tematyce honorowego krwiodawstwa oraz aktywności sportowe i charytatywne w ramach profilaktyki zdrowotnej. Opiekunem organizacji młodzieżowej jest pani Izabela Ancukiewicz.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .