Reklama
Dębno. Święto niepodległości w cieniu pandemii
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 06 listopada 2020 15:07

Żadnych uroczystości z okazji Dnia Niepodległości nie przewidują władze samorządowe gminy Dębno. Warto dodać, że w ostatnich kilku latach, oprócz uroczystości o charakterze religijnym i patriotycznym, we wszystkich szkołach organizowano wieczornice. Tradycją był także Turniej Sportowy oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wojskowych na Zamku w Dębnie. Z powodu pandemii wszystkie te uroczystości zostały odwołane. Włodarz gminy indywidualnie zamierza złożyć, w imieniu mieszkańców, wieniec kwiatów pod pomnikiem przy „starej czwórce” i zapalić symboliczny znicz. Jego zdaniem sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia organizowanie większych uroczystości.


Wójt Wiesław Kozłowski apeluje jednak o wywieszenie flag. – Biało – czerwona flaga jest symbolem przywiązania do tradycji, swego rodzaju wspomnieniem i wyrazem patriotyzmu. Zwracam się do wszystkich mieszkańców naszej gminy, właścicieli firm, instytucji, byśmy w tym dniu, swoje domy udekorowali flagami. Proszę także, by w samo południe, 11 listopada, w każdym domu zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Zaśpiewajmy hymn dla naszej Ojczyzny, oddajmy w ten sposób hołd wszystkim, którzy zginęli w walce o wolność i niepodległość naszego kraju. Pokażmy, że jesteśmy Polakami, patriotami. Niestety z powodu koronawirusa zorganizowanie większych uroczystości jest niemożliwe. To będzie nietypowa, 102 rocznica odzyskania wolności i niepodległości. Wierzę, że za rok będziemy mogli tłumnie zamanifestować swoje przywiązanie do Polski - mówi w rozmowie z nasza redakcją wójt Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .