Reklama
Borzęcin. Zdalne nauczanie na cztery z plusem
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:05

Na cztery z plusem oceniają samorządowcy Borzęcina efekty zdanego nauczania. Widać nie tylko troskę samego samorządu, ale także nauczycieli, rodziców i samych uczniów. Dzisiaj jest tylko jedna niewiadoma: jak długo to potrwa. Wójt Janusz Kwaśniak podkreśla, że nie można wykluczyć, iż taka sytuacja może trwać kilka tygodni – nie daj Boże, nawet kilka miesięcy. Dlatego samorząd zabiegał o środki na zakup komputerów – laptopów dla uczniów. I tym razem w sukurs przyszło państwo.

 

W sumie blisko 75 tysięcy złotych pozyskała gmina Borzęcin z programu „Zdalna Szkoła +” na zakup komputerów do zdalnego nauczania dla uczniów i nauczycieli szkół. Dzięki przyznanej dotacji zakupiono 33 laptopy, które w dniu 14 października br. trafiły do poszczególnych placówek oświatowych. Program „Zdalna Szkoła +” jest kontynuacją programu „Zdalna Szkoła”, w ramach którego w kwietniu br. do uczniów z gminy Borzęcin trafiło 41 laptopów zakupionych za kwotę 60 tysięcy złotych. Komputery mają służyć do powszechnej obecnie, w związku z pandemią COVID-19 zdalnej nauki on-line. O ich dystrybucji w szkołach decydują dyrektorzy, którzy mają wiedzę kto najbardziej potrzebuje wsparcia i komu należy wypożyczyć zestaw komputerowy – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

 

Zgodnie z przyjętą w ramach tego programu metodologią podziału środków, wysokość pomocy jaka jest przyznawana gminom, zależy od liczby uczniów, liczby rodzin wielodzietnych zamieszkujących na terenie gminy oraz liczby mieszkańców. Dodajmy, że jest to kolejna transza środków, które samorząd przeznaczył na zakup laptopów. Pierwsze urządzenia trafiły do uczniów już wczesną wiosna 2020 roku, dosłownie kilka tygodni po wprowadzeniu zdalnej nauki we wszystkich typach szkół.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .