Reklama
Borzęcin. Remiza powiększona
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 30 października 2020 23:35

Rozbudowa remizy OSP w Borzęcinie Górnym na potrzeby Budynku Wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu powoli przechodzi do lamusa historii. Prace wykończeniowe w budynku i jego otoczeniu są na tyle zaawansowane, że odnowiona remiza ruszy w listopadzie br. – To ważna inwestycja, nie tylko dla lokalnej społeczności – przekonuje Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Jednostka OSP Borzęcin Górny, jako jedyna w gminie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i corocznie bierze udział w kilkudziesięciu akcjach ratowniczych nie tylko na obszarze gminy. Od kilku lat, ze względu na zakup nowego wyposażenia borykała się z problemem braku pomieszczeń do jego magazynowania, garaży dla samochodów i będącej w posiadaniu OSP łodzi oraz odpowiedniego zaplecza. Dzięki pozyskanym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego plany w zakresie rozbudowy remizy oraz poprawy dostępności obiektu będącego także siedzibą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej stają się faktem.


Projekt polega na wydłużeniu istniejącego budynku o część zawierającą: na parterze garaż dla dwóch samochodów bojowych straży pożarnej, na piętrze salę wielofunkcyjną z zapleczem, a na poddaszu salę szkoleniową. Przebudowywana część istniejąca zyska zewnętrzną windę panoramiczną dla osób niepełnosprawnych i zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne wewnątrz budynku. Na parterze wykonane zostanie zaplecze sanitarne dla potrzeb OSP, a na piętrze i poddaszu nowe węzły sanitarne. Na miejscu rozebranego budynku handlowego (byłej masarni) powstaje, przylegający do bryły nowego obiektu plac z małą architekturą, zielenią i miejscami parkingowymi wpisując się tym samym w zamierzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla obszaru Borzęcin Górny Centrum. Koszt inwestycji zamyka się kwotą 2 milionów 288 tysięcy 99 złotych. Na jego realizację gmina Borzęcin pozyskała dofinansowanie w ramach działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w kwocie 1 milion 126 tysięcy 342 złotych oraz 173 tysiące 283 złote z budżetu państwa. Wkład własny gminy wynosi 988 tysięcy 474 złote.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .