Reklama
Gmina Gnojnik. Nowe ceny za śmieci
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 28 października 2020 00:00

Dwadzieścia złotych od osoby za odbiór śmieci zapłacą od 1 listopada mieszkańcy Gnojnika. To i tak znacznie mniej niż w sąsiedniej gminie Brzesko, gdzie stawki uchwalono na poziomie 24 złotych. Wszystko wskazuje na to, że po nowym roku znowu znacznie tam wzrosną. Decyzję o nowych stawkach podjęli radni Rady Gminy Gnojnik. Nie ma obowiązku składania nowych deklaracji. Miesięczna stawka opłaty wynosi 20 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Na przełomie listopada i grudnia wszyscy Mieszkańcy otrzymają Zawiadomienie o zmianie stawek, oraz zaktualizowane rachunki za listopad i grudzień. Mieszkańcy, którzy mają już opłacony cały rok otrzymają rachunek z wyliczoną dopłatą.

Jak mówili radni bezpośredni wpływ na podwyżkę opłat ma stały wzrost ilości odpadów na terenie gminy. Od stycznia br. rozliczenie z firmą wywozową odbywa się za każdą tonę odebranych śmieci. Niestety najwięcej oddawanych jest odpadów w czarnych workach, których koszt utylizacji jest bardzo duży. W przypadku niewykonania ustawowego obowiązku zbierania i gromadzenia odpadów w sposób selektywny na właściciela nieruchomości zostanie w drodze decyzji nałożona podwyższona stawka opłaty w wysokości 60,00 zł od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość – wynika z uchwały.

Segregacja odpadów nie jest trudna, ale wymaga od nas pewnego zaangażowania. Rozważmy prowadzenie segregacji już w kuchni, gdyż tam powstaje najwięcej odpadów. Zaopatrzmy się w dodatkowe kolorowe kosze i nauczmy wszystkich domowników podstawowej segregacji (plastik, szkło, papier oraz pozostałe które powędrują do czarnego worka). Dobrze posegregowane śmieci to mniejszy koszt dla mieszkańców! Czarny worek służy do gromadzenia w nim np. zatłuszczonego papieru, środków higienicznych, pampersów, chusteczek, woreczków po mięsie, styropianowych opakowań, jednorazowych opakowań po żywności, zmiotek, zapełnionych worków z odkurzacza. Do czarnego worka nie wrzucamy starych ubrań i butów, żarówek, baterii, leków – należy je oddać do PSZOK – apelują władze gminy.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .