Reklama
Zaborów. Powstał Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 24 października 2020 14:31

W Szkole Podstawowej w Zaborowie odbyła się inauguracja działalności Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji Szczurowa, w czasie której podsumowano pierwszy etap realizacji projektu i zaprezentowano plan działań ośrodka.


W spotkaniu wzięli udział wójt Zbigniew Moskal z żoną, Radni Gminy Szczurowa, Dyrektorzy szkół, przedstawiciele lokalnej społeczności oraz reprezentantki LOWE z Rzezawy.  Inaugurujący wykład wygłosił podróżnik i dziennikarz Pan Jędrzej Majka, który zabrał nas w świat przypraw, w prelekcji „Podróże ze smakiem - czyli jak przyprawy zmieniają świat”. LOWE to innowacyjny projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego głównym celem jest szerzenie idei kształcenia przez całe życie i aktywizowanie środowiska lokalnego.
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w naszej gminie jest owocem współpracy między Gminą Szczurowa, która jest liderem projektu a Szkołą Podstawową w Zaborowie, gdzie projekt jest realizowany. Na utworzenie ośrodka Gmina Szczurowa pozyskała grant w wysokości 250 tysięcy złotych. . Środki zostaną przeznaczone na wyposażenie, promocję oraz przede wszystkim różne formy aktywności edukacyjnej mieszkańców Gminy. W czerwcu wójt Zbigniew Moskal podpisał umowę grantową z Małopolską Izbą Samorządową jako Grantodawcą oraz umowę partnerską ze Szkołą w Zaborowie, którą reprezentuje dyrektor Mieczysław Chabura – mówi naszej redakcji Joanna Ozorka – Krawczyk, koordynator projektu.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .