Reklama
Dębno. Remont trwa
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 16 października 2020 18:58

Rozpoczęto prace remontowe  przy budynku tzw. „Organistówki” w Dębnie, w którym ma powstać Klub Senior +. Budynek  wskazany na działalność seniorów musi przejść gruntowną przebudowę. Modernizację rozpoczęto od prac rozbiórkowych.  W ramach inwestycji wyremontowane zostaną wszystkie wnętrza. Powstanie pomieszczenie ogólnodostępne pełniące funkcję spotkań, kuchnia, miejsce pełniące funkcję szatni oraz dwie łazienki. Wszystkie pomieszczenia będą dostosowane do osób niepełnosprawnych i z dysfunkcjami ruchowymi pozwalając tym samym na komfortowe korzystanie z pomieszczeń placówki.


Zakres robót obejmuje również wykonanie nowego dachu wraz z pokryciem, wykonanie nowego stropu, budowę kominów wentylacyjnych i spalinowych oraz  prace towarzyszące tj. ocieplenie ścian i roboty murowe. Powstaną również nowe instalacje centralnego ogrzewania  i wodno- kanalizacyjne. Gmina Dębno na całą inwestycję pozyskała dofinansowanie od Wojewody Małopolskiego w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” w kwocie  150 000,00 zł. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec tego roku – tłumaczy wójt Wiesław Kozłowski. Od kilku lat gmina mocno wspiera seniorów. To element polityki społecznej tutejszego samorządu.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .