Reklama
Starosta brzeski w zarządzie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 06 października 2020 22:11

Andrzej Potępa, starosta brzeski został właśnie członkiem Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wybrano go podczas Zgromadzanie Ogólnego ZPP jakie dobyło się 29 września br. w Ossie. Związek Powiatów Polskich to  stowarzyszenie powiatów działające w dwudziestoleciu międzywojennym i III RP, mające za zadanie obronę ich wspólnych interesów Zostało reaktywowane z inicjatywy samorządowców powiatów i miast na prawach powiatów w dniach 26 i 27 lutego 1999 w Nowym Sączu na Zebraniu Założycielskim Związku Powiatów Polskich. Związek Powiatów Polskich realizuje swe zadania poprzez: reprezentowanie powiatów na forum ogólnopaństwowym i międzynarodowym, inicjowanie i opiniowanie projektów aktów prawnych, dotyczących samorządów terytorialnych, propagowanie wymiany doświadczeń w zakresie wykonywanych zadań własnych i zadań z zakresu administracji rządowej, inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw mających wpływ na rozwój społeczności powiatowych, inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw służących społeczno-gospodarczemu rozwojowi powiatów, nawiązywanie kontaktów zagranicznych oraz wymianę naukową i kulturalną, prowadzenie pracy informacyjnej, konsultacyjnej i programowej mającej na celu rozwiązywanie problemów w zakresie poszczególnych dziedzin działalności samorządu terytorialnego.


Warto dodać, że Związek Powiatów Polskich skupia 315 powiatów i miast na prawach powiatów (w Polsce jest 379 powiatów, w tym 65 to miasta na prawach powiatu, a 314 to powiaty). W zarządzie jest teraz Andrzej Potępa. To jeden z najbardziej doświadczonych samorządowców w Polsce. Od 1998 roku jest radnym powiatu brzeskiego. Przez kilka razy z rzędu miał… najlepszy wynik wyborczy. Jest jednym z trzech radnych w powiecie brzeskim, który zasiada w Radzie Powiatu od momentu jego powstania. Od 2010 roku jest starostą brzeskim.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .