Reklama
Czchów. Pandemia a finanse gminy
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 02 października 2020 21:01

Trudno dzisiaj oszacować jakie straty z powodu koronawirusa poniosła nasza gmina. Spadły nam dochody z udziału w podatku PIT, mamy mniejsze wpływy z podatków i opłat lokalnych, mamy mniejsze wpływy z czynszów dzierżawnych. Nie wiemy jak sytuacja będzie rozwijała się jesienią tego roku. Ostrożnie licząc nasze wpływy będą mniejsze o jakieś milion złotych. Boje się, że ta sytuacja odbije się na gminie w latach następnych. Prognozowany spadek PKB w Polsce o około 10 procent, na zasadzie per analogiam przeniesie się na budżet gmin i powiatów. Spadek dochodów o kilka milionów będzie dla nas „zabójczy” - ocenia burmistrz Marek Chudoba.

Jak z pandemia radzi sobie gmina?Dobrze. Z naszej strony robimy wszystko, by zminimalizować ryzyko. Dotyczy to nie tylko urzędu, ale także wszystkich podległych mi instytucji, w tym szkół. Wprowadziliśmy wszelkie rygory sanitarne. Oczywiście mam świadomość, że w przypadku szkół trudno o utrzymanie dystansu społecznego. Pozostaje mi tylko apelować do wszystkich o zdrowy rozsądek. Dbajmy o siebie i naszych bliskich, bo zdrowie i życie człowieka to wartość najcenniejsza, najważniejsza.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .