Reklama
Piotr Sak. Poselskie dyżury w regionie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 21 sierpnia 2020 18:16

Dyżury poselskie w kilkunastu gminach regionu tarnowskiego, nie licząc multibiura poselskiego w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej spore wyzwanie logistyczne. Kiedy zdecydowałem się zostać posłem zdawałem sobie sprawę z tego, że czeka mnie ciężka praca. Oprócz tych wszystkich spotkań w terenie, pracuje jeszcze w kilku komisjach sejmowych, udzielam się podczas obrad plenarnych parlamentu. Wymaga to sporo wysiłku i bardzo dobrej organizacji pracy. Przyznaję, że są takie dni, gdzie kalendarz spotkań obejmuje kilka, nawet kilkanaście od wczesnych godzin porannych, po późny wieczór. Niejednokrotnie cierpi na tym moja rodzina, ale zawsze mogę liczyć na jej wsparcie i pomoc. To dla mnie bardzo ważne i dziś chcę podziękować jej za wyrozumiałość. Moja rodzina jest zawsze dla mnie podporą w trudnych chwilach i wyzwaniach – mówi poseł Piotr Sak z Solidarnej Polski.

Jego zdaniem bliski i bezpośredni kontakt z mieszkańcami regionu tarnowskiego, z jednej strony wpisuje się w filozofię działania Solidarnej Polski – opartą na słuchaniu Polaków, z drugiej strony – w moje wieloletnie doświadczenie zawodowe, społeczne i samorządowo – polityczne. Trudno dobrze reprezentować region w Warszawie, dbać o jego interesy, kiedy nie zna się jego problemów, nie zna oczekiwań i aspiracji mieszkańców. Dlatego od samego początku kładę wielki nacisk na bezpośrednie spotkania z mieszkańcami. Cieszy mnie, że na moich dyżurach poselskich pojawia się coraz więcej osób. Staram się, jak to jest tylko możliwe, pomagać, interweniować. Poseł jest takim swoistym listonoszem i doręczycielem oczekiwań i potrzeb mieszkańców do centrali.

Dotychczas z pomocy biura skorzystało kilkuset mieszkańców okręgu. Zakres spraw z jakimi zwracają się do mnie mieszkańcy jest ogromny. Oczywiście z wielu powodów nie mogę mówić o szczegółach. Najogólniej są to kwestie związane ze sprawami mieszkańców w różnego rodzaju urzędach i instytucjach typu sądy, urzędy gmin, starostwo powiatowe. Podczas dyżurów mam możliwość rozmawiania z samorządowcami. Dzięki temu poznaję problemy gmin regionu tarnowskiego, zastanawiamy się często z wójtami, burmistrzami i starostami, jak je rozwiązać.Najczęściej z problemami sąsiedzkimi,  mieszkaniowymi. Czasem chcą się poskarżyć na „bezdusznych urzędników”. Przychodzą ludzie z problemami osobistymi, takimi jak zadłużone mieszkanie, jakieś konflikty rodzinne. Są też sprawy dotyczące całej gminy. Przychodzi do niego wielu ludzi biednych, bezrobotnych czy bezdomnych. Czasem mają problemy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, czasem przychodzą ludzie, którzy mają problem z uzyskaniem sprawiedliwości w sądzie – dodaje poseł Piotr Sak.

mir

Poselskie Dyżury

Wirtualne multibiuro poselskie europosła Patryka Jakiego, posła Piotra Saka i radnej sejmiku Marty Malec Lech - całodobowy telefon interwencyjny 883960100 oraz email  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Stacjonarne multibiuro poselskie europosła Patryka Jakiego, posła Piotra Saka i radnej sejmiku Marty Malec Lech - Tarnów ul. Wałowa 2/16

Stacjonarne multibiuro poselskie europosła Patryka Jakiego, posła Piotra Saka i radnej sejmiku Marty Malec Lech - Dąbrowa Tarnowska ul. Kościuszki 2 (przyjmuje dwa razy w tygodniu; środa – 9.00-12.00; czwartek – 12.00-15.00.

Dyżury poselskie posła Piotra Saka

Każdy II poniedziałek miesiąca

Szerzyny 9.00 - 10:30 -  Urząd Gminy Szerzyny

Tuchów 11:00 - 12:30 -  Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchowie

Każdy III poniedziałek miesiąca

Pleśna 9:00 - 10:30 - Urząd Gminy w Pleśnej

Żabno 14:30 - 16:00 - Gminne Centrum Kultury w Żabnie

Każdy IV piątek miesiąca w powiecie brzeskim

Gnojnik 9.00 - 11.00 - Urząd Gminy w Gnojniku

Dębno 11:30 - 13:30 - Urząd Gminy w Dębnie

Szczurowa 14:00 - 16:00 - Urząd Gminy w Szczurowej

Każdy ostatni piątek miesiąca w powiecie bocheńskim

Gmina Bochnia, 8.00 – 10.00, Urząd Gminy w Bochni

Żegocina,11.00 – 13.00, Urząd Gminy w Żegocinie

Trzciana, 13.30 -15.30, Urząd Gminy w Trzcianie


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .