Reklama
Dębno. Wakacyjne remonty
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 18 sierpnia 2020 12:37

Wakacje są tradycyjnie okresem prac remontowych w szkołach. Największy zakres prac trwa obecnie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łysej Górze i w Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej, gdzie remontowane są stołówki.  Roboty w pomieszczeniach kuchni i jadalni nabierają tempa, by pomieszczenia były gotowe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – zapewnia wójt gminy Debno, Wiesław Kozłowski. Dodajmy, że Gmina Dębno na realizację tego zadania pozyskała dotację w ramach wieloletniego programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Pierwszym etapem prac remontowych jest wykonanie robót budowlanych. W obu placówkach w ramach prac zostały już pomalowane sufity i zamontowane nowe lampy. Aktualnie trwa wymiana okładzin ściennych i podłogowych z płytek ceramicznych. Pracownicy niebawem przystąpią do wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Później pozostanie już tylko wykonanie  ostatnich prac wykończeniowych. Drugim etapem będzie wyposażenie kuchni w nowy sprzęt kuchenny, a jadalni w nowe stoły i krzesła. Już dziś widać pierwsze efekty remontów w ww. stołówkach szkolnych. Dotacja pozyskana na remont w obu placówkach to 160 tys. złotych – dodaje wójt Kozłowski.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .