Reklama
Gmina Dębno. Dofinansowanie na renowację kapliczki
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 18 lipca 2020 00:00

Jak co roku, samorząd Województwa Małopolskiego, doceniając wartość zabytkowych kapliczek, wspiera małopolskie gminy i powiaty w działaniach zmierzających do poprawy stanu zachowania dzieł małej architektury sakralnej, przyznając dotacje w konkursie pod nazwą "Kapliczki Małopolski”.

Zabytkowe kapliczki od wieków stanowią ważny element krajobrazu. Są one świadectwem religijności mieszkańców naszego regionu. W trosce o zachowanie dziedzictwa kulturowego dla nas i przyszłych pokoleń, w ramach złożonego przez Wójta Wiesława Kozłowskiego wniosku, Gmina Dębno uzyskał dofinansowanie w kwocie 8 tysięcy złotych w ramach wspomnianego wyżej konkursu. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na ostatni finalny etap konserwacji i restauracji kamiennej kapliczki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z drugiej połowy XIX wieku w miejscowości Łysa Góra.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .