Reklama
Dębno. Liczne inwestycje gminne
WYDARZENIA - Dębno
środa, 17 czerwca 2020 00:00

Zapowiada się, pomimo epidemii koronawirusa kolejny doskonały rok pod względem inwestycji w gminie Dębno. – W tym roku otrzymaliśmy już kilkanaście dotacji – wyjaśnia wójt Wiesław Kozłowski. W oddzielnych materiałach piszemy o wsparciu na remont stołówek szkolnych zakup laptopów oraz o dotacji na przewozy pasażerskie. W tym artykule skupimy się na kolejnych trzech dotacjach. Ale po kolei.

Tym razem pozyskaliśmy dodatkowe środki z PFRON. Wysokość dofinansowania to ponad 100 tysięcy złotych. Dzięki otrzymanym funduszom dostosujemy obiekt hali widowiskowo-sportowej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Należy tutaj zaznaczyć, że to już kolejne pozyskane dofinansowanie do budowy tego obiektu sportowego. Przypomnijmy, że tylko z Ministerstwa Sportu gmina otrzymała na ten cel cztery miliony złotych.
Otrzymaliśmy także dofinansowanie w wysokości 150 tysięcy złotych na utworzenie placówki wsparcia dla osób starszych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +”. Nowy Klub Seniora zgodnie z założeniami projektowymi rozpocznie swoją działalność od stycznia 2021 r. i będzie on przeznaczony dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Realizacja projektu pozwoli zachęcić osoby starsze do aktywności społecznej oraz nakierować ich działania na zaangażowanie w sprawy związane z aktywnością społeczności lokalnej – wyjaśnia wójt Wiesław Kozłowski. Natomiast dzięki dobrze napisanym wnioskom udało sie pozyskać 778 664,00 zł dotacji na remont dróg z programu Funduszu Dróg Samorządowych. Pozytywnie również został rozpatrzony wniosek na drogi dojazdowe do gruntów rolnych. Na to zadanie Gmina otrzymała dotację w wysokości 80 848,00 złotych. Łączna kwota otrzymanych dotacji to 859 512,00 złotych. W sumie zostanie zmodernizowanych ponad 3,5 km dróg.  Pomimo epidemii, w dalszym ciągu pozyskujemy środki zewnętrzne na zadania gminne – zapewnia wójt Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .